Serai GTX – rewolucyjny model butów do wspinaczki lodowej od AKU

przez Administrator | Opublikowano 25 marca 2016 15:44

AKU, słynny włoski producent obuwia outdoorowego, przedstawia innowacyjny model technicznych butów do wspinaczki lodowej oraz skalnej – Serai GTX. Już wiosną pojawi się on w czołowych polskich sklepach outdoorowych.

Serai GTX

Serai GTX jest stricte technicznym, kompatybilnym z rakami automatycznymi butem wysokogórskim, polecanym do wspinaczki skalnej oraz lodowej. Wyściełająca wnętrze podszewka z membraną Gore-Tex® Insulated Comfort gwarantuje wysoki stopień termoizolacji oraz suchość intensywnie pracujących nóg. Serai posiada dodatkową warstwę syntetycznej ociepliny Primaloft®, dzięki czemu stopa jest chroniona nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.

Serai GTX

Serai GTX

Rdzeń cholewki wykonany jest z Kevlaru, dodatkowo chronionego poliuretanowym otokiem Liba Smart. Szkielet zewnętrzny śródpodeszwy składa się z poliuretanu o podwójnej gęstości z usztywnieniem z włókna węglowego. Do tego dochodzi rdzeń aluminiowy i pianka EVA o podwójnej sztywności. Przyczepność do podłoża oraz kompatybilność z rakami zapewnia podeszwa Vibram® Nepal.

Serai GTX

Dużą zaletą modelu Serai GTX jest jego niska waga – jeden but waży zaledwie 840 gramów, co czyni go jednym z najlżejszych produktów tego typu na rynku!

Informacja prasowa Raven

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn