Garmin tactix Bravo – taktyczny smartwatch z aplikacjami sportowymi

przez Administrator | Opublikowano 21 marca 2016 13:35

Nowy model zegarka taktycznego tactix Bravo wyposażony został w zaawansowane funkcje sportowe, nawigacyjne oraz funkcje smartwatcha. Współpracuje z systemami satelitarnymi GPS i GLONASS, zapewniając szybkie i precyzyjne określanie pozycji. Zegarek został zaprojektowany z myślą o pracy w trudnych warunkach i kamuflażu.

Wyświetlacz z dwoma trybami gwarantuje doskonałą czytelność przy zróżnicowanym oświetleniu, także podczas korzystania z noktowizora. Na zegarku zainstalowano specjalistyczne oprogramowanie dla misji lądowych i powietrznych. Po sparowaniu z telefonem zapewnia inteligentne powiadomienia, a kompatybilność z platformą Connect IQ daje możliwość dostosowania zegarka do swoich potrzeb. Smartwatch tactix Bravo sprawdzi się zarówno w działaniach taktycznych, podczas treningów sportowych oraz w codziennym użytkowaniu jako stylowy, męski zegarek.

Garmin tactix Bravo

Garmin tactix Bravo

Wytrzymały i stylowy design

Zegarek został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb jednostek taktycznych i jest gotowy do pracy w trudnych warunkach. Wypukłe szkiełko szafirowe jest nie tylko odporne na zarysowania, ale również zapobiega odbiciom światła. Ponadto, aby zegarek tactix Bravo nie rzucał się w oczy, jego metalowe części pokryte zostały antyrefleksyjną diamentopodobną powłoką węglową w czarnym kolorze, a kolorowy wyświetlacz ma specjalny tryb umożliwiający korzystanie z zegarka w nocy podczas używania noktowizora. W zestawie znajdują się dwa wytrzymałe i wygodne, wymienne paski z gęsto tkanego balistycznego nylonu w kolorze czarnym i khaki, które można łatwo wymieniać bez użycia specjalnych narzędzi.

Na lądzie i w powietrzu

Antena EXO™ oraz bardzo czuły moduł GPS wspomagany przez system satelitarny GLONASS, a także wysokościomierz, barometr i kompas dostarczają precyzyjnych danych dla wszechstronnych aplikacji wspierających treningi taktyczne, eksplorację nieznanych terenów, misje i inne. Urządzenie zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę, umożliwia oznaczanie pozycji, takich jak cele, strefy zrzutu, pojazdy interwencyjne i ratownicze oraz punkty kontrolne. Można stworzyć do 1000 waypointów i nawigować do nich, a także podążać wyznaczoną trasą, a funkcja TracBack® poprowadzi z powrotem do punktu startu. Oprogramowanie Jumpmaster przystosowane zostało do trzech typów skoków spadochronowych: HAHO, HALO oraz Static. Taktyczny profil wyświetla jednocześnie dwa formaty pozycji, w standardzie wojskowym MGRS oraz w postaci stopni/minut/sekund. Smartwatch tactix Bravo zapewnia wsparcie na długich misjach i sesjach treningowych, jego bateria działa do 50 godzin w trybie UltraTrac™, do 20 godzin w trybie treningów wykorzystujących GPS oraz do trzech tygodni w trybie smartwatcha.

Garmin tactix Bravo

Garmin tactix Bravo

Zaawansowane funkcje treningowe

Smartwatch tactix Bravo monitoruje zaawansowane parametry treningów sportowych, aby użytkownik mógł świadomie pracować nad poprawą formy. Na bieżąco rejestruje przebyty dystans, tempo i spalone kalorie oraz zaawansowane parametry dynamiki biegu, długość kroku, czas i bilans kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i odchylenie do długości. Zegarek ponadto monitoruje parametry fizjologiczne takie jak próg mleczanowy, natężenie wysiłku i przygotowanie wydolnościowe[1]. Za pomocą łączności ANT+ zegarek sparować można z dodatkowymi czujnikami[2] na przykład z czujnikiem temperatury Tempe™ lub rowerowym miernikiem mocy Vector. Z poziomu nadgarstka można również sterować kamerą sportową VIRB®. Także miłośnicy gry w golfa i wioślarstwa znajdą aplikacje wspierające te aktywności. Ostatnio zaktualizowana aplikacja mobilna dla golfistów zapewnia dane ponad 40000 pól golfowych na całym świecie i umożliwia korzystanie z zegarka jako cyfrowej karty wyników. Funkcje wioślarskie natomiast liczą pociągnięcia wiosłami, rytm oraz efektywność.

Garmin tactix Bravo

Garmin tactix Bravo

Monitowanie aktywności przez cały dzień

Zegarek liczy kroki, spalone kalorie i liczbę pokonanych pięter w oparciu o rejestrowaną różnicę wzniesień oraz motywuje do regularnej aktywności i lepszych wyników. Garmin tactix Bravo połączyć można z kompatybilnym smartfonem i odbierać inteligentne powiadomienia. Zobaczysz, kto do Ciebie dzwoni, przeczytasz przychodzące wiadomości tekstowe i powiadomienia z portali społecznościowych. Zarejestrowane aktywności można bezprzewodowo przesłać do serwisu Garmin Connect. Zegarek wyposażony został w łączność Wi-Fi® i Bluetooth®. Kompatybilność z platformą Connect™ IQ umożliwia dostosowanie go do swoich potrzeb dzięki bezpłatnym ekranom danych, tarczom, widgetom i aplikacjom.

Zegarek dostępny jest już w sprzedaży w Polsce. www.garmin.pl

[1] Wymagany jest pulsomentr HRM-Run lub HRM-Tri, aby rejestrować długość kroku, czas i bilans kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe. Wymagany jest pulsometr, aby rejestrować próg mleczanowy, natężenie wysiłku i przygotowanie wydolnościowe.

[2] Sprzedawane osobno.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn