Finał Regatta Noc – Zima – Góry 2016 w Karpaczu

przez Administrator | Opublikowano 11 marca 2016 13:45

Noc – Zima – Góry 2016 to cykl imprez edukacyjnych, który odbywa się w ramach programu „RUSZ SIĘ!” – projektu wspierającego pasjonatów i inicjatorów wydarzeń sportowych, którzy swoją pasją chcą dzielić się z innymi.

Zimowi entuzjaści z całej Polski spotkają się w Karpaczu by podsumować cykl tegorocznych wypraw, które odbyły się w Karkonosze, Tatry, Bieszczady oraz Gorce. Pojawią się również goście honorowi m.in. specjaliści z Geocaching Polska, Geocacher.pl, oraz PTTK, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Impreza odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.

Finaà Regatta Noc  Zima  G¢ry 2016 w Karpaczu!_inf

Noc – Zima – Góry 2016 to cykl zimowych wypraw, które mają na celu promowanie polskich gór oraz obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się na szlakach Polskich Parków Narodowych. To także inicjatywa promująca walory poszczególnych regionów w Polsce, których przedstawiciele chętnie włączają się w organizację imprez. Tym razem zimowi zdobywcy spotkają się w Karpaczu by udać się do Schroniska Strzecha Akademicka w Karkonoszach i podsumować cykl tegorocznych wypraw, które od stycznia do marca 2016 r. objęły Karkonosze (Szrenica i Śnieżka), Tatry (Przysłop Miętusi), Bieszczady (Tarnica, Połonina Caryńska, Mała i Wielka Rawka) i Gorce (Turbacz). Z każdym rokiem Noc – Zima – Góry 2016 cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w ostatniej, podsumowującej wyprawie w Karkonosze udział weźmie aż 70 pasjonatów bezpiecznych górskich eskapad.

Jak komentuje jedna z organizatorek, każdemu spotkaniu towarzyszą również szczególne prelekcje:

Mamy za sobą m.in. spotkanie z pasjonatem Wojciechem Turlejem, który w roku 2015 przebiegł i przeszedł 2000 km (m.in. Przejście dookoła Kotliny, Bieg Rzeźnika, Bieg Granią Tatr, Zaporowy Maraton), edukacyjne spotkanie z Janem Krzeptowskim – Sabałą, pracownikiem i edukatorem z Tatrzańskiego Parku Narodowego, prelekcję sprzętową z Michałem Klażyńskim, ratownikiem i gospodarzem Bacówki pod Małą Rawką w Bieszczadach. Przed nami spotkanie w Gorcach z Elżbietą Opyd – przewodnikiem beskidzkim oraz międzynarodowym przewodnikiem górskim UIMLA, ratownikiem GOPR i aktywną pasjonatką skiturów – Paulina Ruta.

Finał Regatta Noc – Zima – Góry rozpocznie się 12 marca 2016r., o godzinie 15:30 pod Hotelem Gołębiewski, gdzie spotkają się uczestnicy, by później wyruszyć do Schroniska Strzecha Akademicka. Spotkanie 13 marca zakończą Mistrzostwa Nocnych, Zimowych Zdobywców w Geocachingu 2016, które poprzedzone będą poranną wyprawą na szczyt Śnieżki.

Sponsorem głównym finału cyklu jest firma REGATTA wraz z ogólnopolskim programem „RUSZ SIĘ!”.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.ruszsie.org.

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzytygodniowym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu „RUSZ SIĘ!”: www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn