Multisportowy smartwatch GPS Garmin quatix 3 – woda to jego żywioł

przez Administrator | Opublikowano 09 lutego 2016 14:38

Z myślą o zapalonych wodniakach, którzy żyją aktywnie i uprawiają różne dyscypliny sportu, stworzony został zegarek Garmin quatix 3. Zapewnia on wszystkie istotne funkcje potrzebne podczas żeglowania, sterowania łodzią motorową czy wędkowania.

Quatix3

Łączy się ze zgodnymi elektronicznymi urządzeniami pokładowymi w sieci NMEA 2000, umożliwiając odbieranie i wyświetlanie danych. Ten wytrzymały, przygotowany do sportów ekstremalnych smartwatch został wyposażony w precyzyjny odbiornik GPS/GLONASS, kompas, wysokościomierz i barometr. Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Dodając do tego inteligentne powiadomienia i szerokie możliwości personalizacji, otrzymujemy wszechstronny zegarek, który sprawdzi się zarówno na wodzie, jak i na lądzie.

Firma Garmin od ponad dekady projektuje urządzenia wearables. Sprawdzoną funkcjonalność i stylowe wzornictwo naszego topowego zegarka outdoorowego fēnix 3 wykorzystaliśmy, tworząc ten nowy smartwatch do sportów wodnych – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Zaawansowane funkcje wodne i nawigacyjne

Zegarek Garmin quatix 3 bezprzewodowo łączy się z siecią NMEA 2000 i zgodnymi urządzeniami pokładowymi, dzięki czemu użytkownicy mają łatwy dostęp do najistotniejszych parametrów rejestrowanych przez kompatybilne czujniki. Na nadgarstku sprawdzą prędkość, głębokość, temperaturę, parametry wiatru i inne dane.

Quatix3_

Zegarek quatix 3 połączyć można także ze sportową kamerą Garmin VIRB, zamocowaną przykładowo na dziobie łodzi, i z poziomu zegarka włączać/wyłączać nagrywanie oraz robić zdjęcia. Możliwe jest również sterowanie zestawem stereofonicznym FUSION. Mając na uwadze bezpieczeństwo, zegarek wyposażony został w przycisk MOB („człowiek za burtą”), który pozwala szybko zapisać pozycję, w której członek załogi znalazł się za burtą i rozpocząć nawigację z powrotem do tego miejsca. Funkcje nawigacyjne wspiera nie tylko moduł GPS/GLONASS, ale też 3-osiowy kompas elektroniczny, barometr i wysokościomierz z autokalibracją.

Dla żeglarzy, motorowodniaków i wędkarzy

Za pośrednictwem smartfona użytkownicy mogą pobrać i na ekranie zegarka sprawdzać aktualne informacje o pływach w okolicy i mieć do nich dostęp przez następne 7 dni. Alert kotwiczny poinformuje, gdy zerwie się kotwica i łódź zacznie dryfować, natomiast kalkulator liny kotwicznej obliczy jej odpowiednią długość. Dla wędkarzy pomocny będzie licznik złowionych ryb i stoper do zawodów. Żeglarze regatowi ucieszą się z takich funkcji, jak stoper regatowy, asystent halsowania czy wirtualna linia startu.

Wytrzymały i stylowy

Smartwatch Garmin quatix 3 sprawdzi się w ekstremalnych warunkach – jest wodoszczelny do 100 m, ma szafirowe, odporne na zarysowania szkiełko i ramkę z włókna szklanego. Dookólna antena EXO ze stali nierdzewnej, obsługująca sygnały satelitarne GPS i GLONASS, zapewnia precyzyjne określanie lokalizacji w najbardziej wymagających warunkach. Zegarek quatix 3 w trybie GPS pracuje do 20h na baterii, w trybie UltraTrack do 50h, a w trybie zegarka nawet do 6 tygodni (w zależności od ustawień). Kolorowy wyświetlacz z podświetleniem LED zapewnia doskonałą widoczność danych w każdych warunkach oświetleniowych. Garmin quatix 3 to nie tylko multisportowa maszyna nawigacyjna, ale też elegancki męski zegarek, który z powodzeniem nosić można na co dzień.

Quatix3__

Nie tylko na wodzie

Garmin quatix 3 sprawdzi się również na lądzie. Pomaga bowiem w uprawianiu szeregu dyscyplin sportowych, takich jak golf, wspinaczka, narciarstwo, biegi i wiele innych. Monitoruje dzienną aktywność, jakość snu i motywuje do regularnego ruchu. Po połączeniu z kompatybilnym smartfonem na ekranie zegarka odczytywać można informacje o przychodzących połączeniach oraz wiadomości SMS i e-mail. Zarejestrowane aktywności za pomocą aplikacji mobilnej można bezprzewodowo przesyłać do platformy Garmin Connect, aby tam je szczegółowo analizować i udostępniać do wglądu znajomym. Dodatkowo quatix 3 współpracuje z platformą Connect IQ, na której dostępne są do pobrania bezpłatnie dodatkowe ekrany danych, tarcze zegara, widgety i aplikacje, co umożliwia dostosowanie zegarka do swoich potrzeb.

Smartwatch Garmin quatix 3 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2016 r.

Garmin Producentem Roku

Podczas prestiżowej konferencji NMEA 2015 w Baltimore firma Garmin uznana została za najbardziej rozpoznawalną markę na rynku elektronicznych urządzeń morskich i otrzymała tytuł Producenta Roku. W ofercie firmy Garmin znajdują się najbardziej zaawansowane plotery nawigacyjne, dotykowe, wielofunkcyjne wyświetlacze, technologie sonaru, radary HD, autopiloty, wysokiej rozdzielczości mapy, instrumenty morskie i wiele innych produktów i usług znanych i cenionych za innowacyjność, niezawodność i łatwość użycia. www.garmin.pl.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn