„Carolus Victor” dostępny w formie elektronicznej

przez Administrator | Opublikowano 29 stycznia 2016 12:58

Jeśli ktoś nie miał jeszcze w rękach debiutanckiej powieści Huberta Jarzębowskiego „Carolus Victor” (wyd. Stapis 2015) może skorzystać z okazji i ściągnąć książkę z Internetu w formacie PDF na stronie: carolusvictor.blogspot.com.

Carolus Victor - Hubert Jarzembowski

„Carolus Victor” (Hubert Jarzębowski)

A zajrzeć do książki „Carolus Victor” naprawdę warto. To pozycja niezwykle oryginalna we współczesnej literaturze górskiej, dodatkowo wzbogacona świetnymi ilustracjami Doroty Tylki. W recenzji czytamy między innymi:

„Carolus Victor” jest powieścią z wielu względów znakomitą. Zwarta konstrukcja nie przytłacza nawet mało cierpliwego czytelnika, suspens dozowany jest konsekwentnie i stanowczo, barwne kreacje bohaterów co rusz przyprawiają o uśmiech (niekiedy złośliwy) i wywołują nieustające fale intrygujących skojarzeń. Niewątpliwym walorem powieści jest także jej autonomiczność – można ją czytać i docenić także w oderwaniu od kanonu kulturowego, na którym jest oparta (…).

I jeszcze słowo od autora, Huberta Jarzębowskiego:

Zdecydowałem się na opublikowanie książki w Internecie za darmo, gdyż uważam, że najlepszą reklamą książki jest jej treść. Po co kupować książkę nic nie wartą, nieciekawą, taką do której nie będzie się wracało? Jak inaczej przekonać się, czy książka jest warta zakupu niż czytając ją?

Wydawnictwo Stapis, redakcja, korekta oraz, przede wszystkim, ilustratorka – Dorota Tylka wykonali kawał dobrej roboty. Ja też włożyłem w napisanie „Carolusa” mnóstwo pracy, która zresztą sprawiła mi ogromną radość. Jeśli jej owoce sprawiły przyjemność również Tobie – zakup książkę (jest pięknie wydana!) lub poleć ją znajomym, rodzinie, podsyłaj link dalej, napisz o niej w Internecie. Niech ta historia żyje. A razem z nią niech żyje wolna kultura, niezależna od grantów, układów, nagród, dotacji i stypendiów. Na pohybel wspakulturze!

Tych, którzy zdecydują się na zakup „oryginalnej wersji” zapraszamy do księgarni wspinanie.pl.

Polecamy!

Dorota Dubicka/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn