Biegi Mammut-Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia – zapisy ruszyły

przez Administrator | Opublikowano 16 grudnia 2015 18:38

Kolejny raz biegacze górscy będą zdobywać Królową Beskidów –- jedną z najbardziej niedostępnych i tajemniczych gór w Polsce – Babią Górę. 11 czerwca 2016 r. zapraszamy na III edycję Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia.

baner 1

Najdłuższy dystans, Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia nadal pozostaje biegiem, którego nikt nie ukończył w limicie czasu. Jedynym zawodnikiem, który dotychczas pokonał ten wymagający dystans jest Lucjan Chorąży, współtwórca trasy. Podczas I edycji Lucek przebiegł Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia w czasie 17h:7min:20s. Trasę biegu, czyli 100 km i 8000 m przewyższenia, należy pokonać w czasie 17 godzin. Podczas II edycji nikomu nie udało się zbliżyć do wyniku Lucka. Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Baranow, który w czasie 14h:56min:06s pokonał dystans 4xBabia. Jednak podczas ostatniej edycji na pewno na wyniki wielu zawodników miał wpływ niesamowity upał panujący w dniu zawodów.

(fot. Krzysztof Nagacz)

(fot. Krzysztof Nagacz)

1 - Fot. Krzysztof Nagacz

Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia to jeden z najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. Limit 17 h dla tego dystansu jest zabójczy, ale jest to sprawdzian jakiego jeszcze w Polsce nie było. Niesamowitym wyzwaniem jest samo ukończenie biegu. Te 100 km z 8000 m przewyższenia trzeba przebiec! Nie można sobie pozwolić na „spacerowanie”. Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie.

Ze względu na długość biegu oraz trudności techniczne na trasie, niezbędna jest znajomość najtrudniejszych fragmentów trasy. W biegu będzie mogło wystartować 50 doświadczonych biegaczy, którzy brali udział w poprzedniej edycji Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia oraz ci, którzy ukończyli krótsze dystanse: Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia oraz Mammut – Sky Marathon 1xBabia. Dla wszystkich, którzy będą chcieli zakończyć swoją rywalizację wcześniej i wbiegną na Babią Górę 5 lub 4 razy oraz dotrą do mety przed upływem 17 godz. przeprowadzone zostaną dodatkowe klasyfikacje.

Czy w tym roku uda się komuś zmieścić w ustalonym limicie? Przekonamy się 11 czerwca 2016 r.

(fot. Krzysztof Nagacz)

(fot. Krzysztof Nagacz)

16- Fot. Krzysztof Nagacz

19 - Fot. Krzysztof Nagacz

Krótszy dystans, Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia (70 km z 5500 m przewyższenia) jest równie trudnym i wymagającym biegiem, dlatego jest on głównie skierowany dla uczestników poprzednich edycji Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia.

Rekord trasy należy do Roberta Dudzika (11h:49min:51s), wśród kobiet natomiast do dwukrotnej zwyciężczyni dystansu 3xBabia – Zuzanny Madaj (15h:01min:10s).

Biegacze, którzy przez ostatnie 2 lata ukończyli 2 biegi górskie na dystansie powyżej 50 km i którzy pojawią się na bezpłatnym treningu zorganizowanym wiosną 2016 r. na Babiej Górze mogą zmierzyć się z trasą Mammut – Ultra Sky Marathon 1xBabia (ok. 42.5 km z ok 3000 m przewyższenia).

Rekord tej trasy należy do dwukrotnego zwycięzcy tego dystansu – Jana Wąsowicza (5h:18min:46s) oraz Ewy Majer (6h:18min:34s).

Mammut – 1/2 Sky Marathon Babia to najkrótszy dystans – 23,5 km i ok.1450 m przewyższenia. Trasa biegu jest bardzo widokowa. Prowadzi przez Perć Przyrodników i Sokolicę na szczyt Babiej Góry, dalej w kierunku Przełęczy Brona i Małej Babiej, a potem już zbieg do Markowych Szczawin i mety. Bieg ten po raz pierwszy odbył się podczas zeszłorocznej edycji imprezy. Zwycięzcami zostali: Kamil Jezierski (02h:17min:51s) oraz Dominika Bolechowska (03h:22min:56s).

(fot. Krzysztof Nagacz)

(fot. Krzysztof Nagacz)

Biegi Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia od I edycji zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning. Startując na tych dystansach w 2016 r. również będzie można zapunktować w Pucharze Polski Skyrunning.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

Zapraszamy do zapisów!

Informacja prasowa

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn