Kajakowa rywalizacja w mieście stu mostów za nami

przez Administrator | Opublikowano 03 października 2015 19:17

W sobotę, 3 października 2015 r. we Wrocławiu odbył się emocjonujący wyścig kajakowy Red Bull Wiosłem po Odrze. Z Wyspy Bielarskiej wystartowało aż 100 dwuosobowych załóg, a na metę jako pierwsza przypłynęła drużyna „Kropka” – Jakub Chaszczewicz i Marcin Gorgoń z Wrocławia. Trasa zawodów wytyczona została pod sześcioma mostami, z których każdy, po pierwszej pętli, eliminował najwolniejsze osady. 

Druga edycja Red Bull Wiosłem po Odrze rozpoczęła się w sobotę (3 października 2015 r.) w samo południe. Sto kajaków zwodowanych przy Wyspie Bielarskiej wystartowało bardzo dynamicznie,
a szybkie tempo (średnio 6:30 min./km) udało się utrzymać do końca rywalizacji. Zawodnicy mieli do pokonania prawie 13 km, trzykrotnie okrążając wytyczoną trasę, przepływając pod mostami Młyńskim, Tumskim, Pokoju, Grunwaldzkim, Oławskim i Kładką na Groblę.

Red Bull Wiosłem po Odrze 2015 (fot. Dominik Sadowski)

Red Bull Wiosłem po Odrze 2015 (fot. Dominik Sadowski)

Red Bull Wiosłem po Odrze 2015 (fot. Damian Kramski)

Red Bull Wiosłem po Odrze 2015 (fot. Damian Kramski)

Załoga „Kropka”, Jakub Chaszczewicz i Marcin Gorgoń, właściwie od początku utrzymywała
100-metrową przewagę nad drugą ekipą i nie pozwoliła zagrozić swojemu zwycięstwu aż do końca.
Z czasem 01:23:30 „Kropka” przepłynęła linię mety.

Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Nasze warunki fizyczne, w porównaniu do innych zawodników, nie wróżyły sukcesu. Chyba wzięliśmy rywali przez zaskoczenie – śmieją się zwycięzcy drugiej edycji Red Bull Wiosłem po Odrze, Jakub Chaszczewicz i Marcin Gorgoń.

Szczególnie emocjonujący był pojedynek o miejsce drugie. Jakub Wyczółkowski i Jakub Periżok przez cały czas płynęli bark w bark z „Leśniakami” (Jacek Sztuba, Marcin Labiszak). Walka odbywała się do ostatnich metrów przed metą, a o jej wyniku zadecydowała zaledwie 1 sekunda!

Red Bull Wiosłem po Odrze 2015 (fot. Damian Kramski)

Red Bull Wiosłem po Odrze 2015 (fot. Damian Kramski)

Red_Bull_Wioslem_po_Odrze_2015_(20151003)_fot. Damian_Kramski__O8A0348

RedBullWioslempoOdrze2015_10_03_fotDominikSadowski-2

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, szczególnie pierwsza dziesiątka przypłynęła z bardzo dobrymi wynikami. Warunki pogodowe nam sprzyjały, a trasa dobrze została rozplanowana – wszystkim załogom, które nie zostały wyeliminowane przez mosty udało się dopłynąć do mety
w regulaminowym limicie czasu
– komentuje Wojciech Bigiel, dyrektor sportowy wyścigu.

W zawodach Red Bull Wiosłem po Odrze wzięło udział 100 dwuosobowych osad, a zawodnicy pochodzili z 36 miejscowości. Najstarszy uczestnik urodził się w 1946 r., a największa różnica między załogantami wynosiła 49 lat!

Wyniki drugiej edycji Red Bull Wiosłem po Odrze:

  1. Jakub Chaszczewicz, Marcin Gorgoń („Kropka”) – 01:23:30
  2. Jakub Wyczółkowski, Jakub Periżok – 01:25:21
  3. Jacek Sztuba, Marcin Labiszak („Leśniaki”) – 01:25:22

Więcej informacji:

www.redbull.pl/wioslempoodrze

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn