2. Bieg o Złotą Szyszkę końcem października

przez Administrator | Opublikowano 09 października 2015 16:43

W sobotę 24 października w Bystrej Śląskiej w Beskidzie Śląskim, odbędzie się anglosaski bieg górski pod nazwą „2. Bieg o Złotą Szyszkę”.

Będzie nam miło, jeżeli zdecydujecie się Państwo wziąć udział w kolejnej naszej imprezie biegowej. Zapisy trwają, a na liście prawie już 250 osób. Jak na bieg górski o dystansie 14 km to sporo i cieszy nas to. Piękna, widokowa trasa, trzy schroniska po drodze, wielu kibiców czyli to biegacze lubią najbardziej – mówi Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

Szyszka_duza001

W ubiegłym roku bieg ten odbył się w Dzień Zaduszny i był jedynym biegiem górskim organizowanym w Polsce. W ubiegłym roku wystartowało ponad 200 osób, a bieg otrzymał w plebiscycie portalu biegigorskie.pl, aż dwie nagrody Brązowe Kozice za Debiut Roku i Najlepszy Bieg Anglosaski.

Czołowy zawodnik biegów górskich w Polsce – Piotr Biernawski – zwycięzca pierwszej edycji Biegu o Złotą Szyszkę tak się wypowiedział po ubiegłorocznej pierwszej edycji biegu:

Zawody o Złotą Szyszkę to bez dwóch zdań jedna z lepiej zorganizowanych imprez w których miałem przyjemność brać udział w roku 2014. Organizacyjnie bomba, frekwencja zaskakująco wysoka, ale przede wszystkim znakomita trasa – nieprzekombinowana, ale trudna, miażdżąca widokowo – nawet biegnąc na pierwszej pozycji miałem czas aby podziwiać widoki, szczególnie że np. Bielska-Białej nie widziałem dotychczas z tej perspektywy. Podsumowując – po prostu widać, że ekipa Ultra Beskid Sport zna się na tym co robi, na ich imprezy aż chce się wracać!

Szyszka_duza006

W tym roku biegacze będą mieli za zadanie przebiec około 14 kilometrową trasę górską o przewyższeniu ok. 700 m. w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegną do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej. Przypominamy, że wciąż trwają zapisy, a niższa opłata startowa obowiązuje tylko do 18 października. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich, którzy ukończą bieg główny, konkurs z główną nagrodą – zegarkiem TomTom Multisport Cardio od Sklep Biegowy Bielsko-Biała. Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej – organizuje w tym dniu także biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach.

Szyszka_duza196

Bieg w Bystrej Śląskiej to już siódma impreza biegowa organizowana w 2015 roku przez Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Wcześniej z sukcesem zorganizowaliśmy takie zawody jak: Bieg Walentynkowy w Bielsku-Białej, Górska Pętla UBS 12:12  Brennej, UBS Grapa Vertical – Puchar Polski w Skyrunning w Szczyrku, I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich, Półmaraton Fantoma w Szczyrku, „Biegam i pomagam” w Żywcu. Łącznie w imprezach organizowanych przez Ultra Beskid przewinęło się w tym roku prawie 2000 biegaczy – dodaje Kuba Karcz.

Informacje o zawodach: www.ultrabeskid.pl

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn