Red Bull Wiosłem po Odrze – nadchodzi 2. edycja kajakowego wyścigu

przez Administrator | Opublikowano 10 września 2015 11:02

Niecodzienny wyścig kajakowy o ekscytującym sportowym formacie powraca do Wrocławia! Już 3 października z Wyspy Bielarskiej wystartuje Red Bull Wiosłem po Odrze, w którym udział może wziąć nawet 100 dwuosobowych załóg. Trasa zawodów przecina 6 mostów, a każdy z nich będzie eliminował najwolniejszą załogę. Rejestracja dla miłośników wodnych przygód już wystartowała! Impreza została objęta Honorowym Patronatem Dyrektora Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Red Bull Wiosłem po Odrze (fot. Tomek Gola)

Red Bull Wiosłem po Odrze (fot. Tomek Gola)

Po udanym ubiegłorocznym debiucie, kajakowa rywalizacja wraca do miasta stu mostów. Na wioślarzy czeka malownicza trasa, która składa się z 3 pętli po ok. 4300 m. Po wspólnym starcie
z Wyspy Bielarskiej zacznie się prawdziwa walka o pozostanie w stawce – każdy z 6 mostów (Młyński, Tumski, Pokoju, Grunwaldzki, Oławski, Kładka na Groblę) stanowi bowiem jednocześnie linię mety dla najwolniejszych drużyn.

Red Bull Wiosłem po Odrze (fot. Łykasz Nazdraczew)

Red Bull Wiosłem po Odrze (fot. Łykasz Nazdraczew)

Red Bull Wioslem po Odrze 2014_fot. Lukasz Nazdraczew_Red Bull Content Pool_00299

Wyścig Red Bull Wiosłem po Odrze to doskonała okazja do spędzenia soboty, 3 października na sportowo. W zawodach może wziąć udział zawodowy wioślarz, początkujący kajakarz lub każdy, kto ma ochotę chwycić za wiosło i spróbować swoich sił na wodach Odry. Warunkiem jest ukończony 16. rok życia, zarejestrowanie swojego udziału na www.redbull.pl/wioslempodrze oraz wniesienie opłaty startowej w wysokości 30 zł. Organizatorzy zapewniają dwuosobowe kajaki, wiosła oraz kapoki.

RED BULL WIOSŁEM PO ODRZE
Start wyścigu: 3 października, godz.: 12:00, Wyspa Bielarska

Zapisy, regulamin i więcej informacji na stronie www.redbull.pl/wioslempoodrze

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn