Anna Figura zwycięża w Elbrus Race i ustanawia nowy rekord!

przez Administrator | Opublikowano 24 września 2015 18:35

Anna Figura rewelacyjnie pobiegła w Elbrus Race, wyścigu na najwyższy szczyt Kaukazu. Polska zawodniczka zwyciężyła i z czasem 4:22:10 ustanowiła nowy rekord tej wymagającej trasy.

Anna Figura - radość po rewelacyjnym biegu

Trasa biegu prowadząca na leżący na wysokości 5621 m n.p.m. i pokryty śniegiem szczyt Elbrusa liczy ponad 12 km długości. Trzeba na niej pokonać ponad 3 kilometry różnicy wzniesień.

Czas Ani jest naprawdę świetny. Nasza zawodniczka pobiła poprzedni rekord Rosjanki Oksany Stefaniszyny (4:49) o ponad 20 minut. Ania przy tym wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej!

Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że od dzisiaj Elbrus jest już w pełni polską górą. Przypomnijmy, że od 2010 roku do Andrzeja Bargiela należy męski rekord w biegu na Elbrus – 3:23:37. Teraz palmę pierwszeństwa wśród pań dzierży Ania Figura. Brawo!

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn