Anna Figura wystartuje w słynnym Elbrus Race by pobić rekord kobiecego wbiegu na szczyt

przez Administrator | Opublikowano 11 września 2015 13:58

24 września Anna Figura (Dynafit/KW Zakopane) weźmie udział w X edycji kultowych zawodów skyrunningowych Elbrus Race. To bieg typu vertical – pod górę na szczyt.

Anna Figura i jeszcze dwójka Polaków Anna Tybor i Marcin Rzeszótko pobiegną trasą „extreme“ – dłuższą od drogi klasycznej. Trasa biegu zaczyna się na wysokości ok. 2400 m w pobliżu stacji kolejki linowej i dalej prowadzi do tzw. „beczek“ (przystosowane do mieszkania, stare beczki po paliwie) na wys. 3708 m. Kolejny etap to bieg od beczek na szczyt Elbrus (5642 m). Suma przewyższeń na trasie tej wynosi 3240 m.

Anna Figura

Anna Figura

Rekord wbiegu należy do Andrzeja Bargiela (3:23:37, 2010 rok), którego do tej pory nie pobił ani Kilian Jornet ani znakomity rosyjski biegacz Witalij Szkieł. Wśród kobiet rekord należy do Rosjanki Oksany Stefaniszyny, która w tegorocznej, wiosennej edycji Elbrus Race Red Fox wbiegła na wierzchołek Elbrusa w znakomitym czasie 4h49min. Anna Figura spróbuje ustanowić nowy rekord. Ania już dziś rusza pod Elbrus by mieć czas na aklimatyzację. Pozostaje już tylko trzymać kciuki za start.

Film z trasą biegu:

(linia niebieska – droga „extreme“, linia czerwona – droga klasyczna)

Więcej o całej imprezie na http://www.elbrusrace.com

Annę Figurę w realizacji pasji wspiera Dynafit, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Bukovina oraz Budrem. 

Joanna Kowalczyk

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn