9 września ukaże się książka „Everest. Na pewną śmierć” Becka Weathersa

przez Administrator | Opublikowano 07 września 2015 14:31

9 września nakładem Wydawnictwa AGORA ukaże się książka „Everest. Na pewną śmierć” Becka Weathersa i Stephena G. Michauda – prawdziwa historia uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest i bohatera niezwykłego filmu „Everest”.

everest-na-pewna-smierc-okladka
10 maja 1996 roku, wysoko w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zaginęło dziewięć osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie. Kiedy ratownicy dotarli do Becka Weathersa uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy.

12 godzin później ślepy, bez rękawic, okryty lodem, dotarł jednak do obozu. Przeżył mimo ciężkich odmrożeń obu dłoni i utraty nosa. Jego książka to wstrząsający pamiętnik ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. To także poruszająca opowieść o tym, do czego może być zdolny człowiek, kiedy dostaje od życia drugą szansę oraz o nieprawdopodobnej sile miłości i rodziny.

Beck Weathers jest bohaterem dramatu katastroficznego „Everest” (reż. Baltasar Kormákur), który 18 września wchodzi do kin (zwiastun filmu). W roli Becka Weathersa występuje Josh Brolin. W filmie zobaczymy także m.in. Jake’a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Jasona Clarke’a i Emily Watson.

Gdybyście wiedzieli, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby was w tych ostatnich chwilach? Nic dziwnego, że widziałem wtedy przed sobą moją żonę, Peach, i dwoje moich dzieci. Oczami wyobraźni widziałem ich tak wyraźnie, jakby naprawdę stali tuż obok mnie. (…) Jakaś siła we mnie w ostatniej chwili odrzuciła śmierć i prowadziła mnie, ślepego i ledwie trzymającego się na nogach, byłem prawdziwym żywym trupem – do obozu i do nowego życia.

fragment książki

Dr Beck Weathers – uznany lekarz patolog, himalaista, od wielu lat jest profesjonalnym mówcą inspirującym ludzi na całym świecie swoją wstrząsającą opowieścią o przetrwaniu mimo wszystko.

Pierwszy publiczny pokaz filmu „Everest” odbędzie się podczas festiwalu 11. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem, w niedzielę 6 września o godz. 18.00 w Kinie Sokół. Przed pokazem odbędzie się prezentacja książki „Everest. Na pewną śmierć”.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn