Tagas Expedition 2015. Udało się! Pojadą

przez Administrator | Opublikowano 05 sierpnia 2015 14:24

Udało się! Dzięki wsparciu społeczności Tomek Klimczak, Maciej Janczar, Maciej BedrejczukMarcin Wernik zorganizują wyprawę na dziewicze wierzchołki w Pakistanie. Udało im się zebrać brakujące 33 tys. złotych.

Tagas 2015 Expedition

Całkowity koszt wyprawy to 80 tys. złotych. Zespół otrzymał wsparcie z PZA i Funduszu Zawady, jednak do zamknięcia budżetu brakowało im ponad 30 tys. złotych. 133 Internautów wsparło wyprawę kwotą ponad 33 tys. złotych. Uradowany zespół zaraz po zakończeniu zbiórki na platformie Polak Potrafi napisał:

To było pewne. Jedziemy! Do Wszystkich, którzy nas wsparli kierujemy olbrzymie pokłady wdzięczności i postaramy się Was nie zawieść i zdobyć co jest do zdobycia.

Zespół będzie eksplorował grupę dziewiczych wierzchołków o nazwie Tagas, znajdujących się w dolinie Lachit w Karakorum (Pakistan). Więcej o nich oraz członkach wyprawy możecie przeczytać tutaj.

Rejon działania Tagas 2015 Expedition - dolina Lachit, Pakistan

To już kolejny wspinaczkowy projekt, który ma szanse realizacji dzięki społeczności internetowej.

źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn