Upamiętnienie Tomasza Kowalskiego. Rusza zbiórka

przez Administrator | Opublikowano 29 lipca 2015 12:16

Klub Wysokogórski w Katowicach na wniosek rodziny oraz przyjaciół ś.p. Tomasza Kowalskiego, podjął decyzję o upamiętnieniu Tomka poprzez dodanie płyty, która znajdzie się na pomniku ku czci tragicznie zmarłych alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach.

Tomasz Kowalski

Decyzję taką podjął zarząd Klubu Wysokogórskiego w Katowicach w odpowiedzi na prośbę rodziny oraz przyjaciół Tomasza Kowalskiego. Tragicznie zmarły podczas zimowej wyprawy na Broad Peak alpinista (8 marca 2013) w latach 2001-2006 był bowiem członkiem KW Katowice.

Ponieważ poprzednie zbiórki pieniędzy nie przewidywały dodania kolejnej płyty, rozpoczynamy zbiórkę brakujących funduszy na tablicę upamiętniającą Tomasza Kowalskiego. Znajdzie się ona na pomniku ku czci tragicznie zmarłych alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach.

Projekt pomnika Himalaistów, który ma stanąć w Katowicach

Zgodę na dołożenie do pomnika dodatkowej tablicy wyraził już Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach. Formalnie nic nie stoi zatem na przeszkodzie do takiej rozbudowy. Jej koszt został oszacowany na 14 tys. złotych. Rodzina Tomasza Kowalskiego odebrała już wiele sygnałów od potencjalnych darczyńców chcących finansowo wesprzeć to przedsięwzięcie. Osoby chcące przyłączyć się do zbiórki, mogą dokonywać wpłat na konto Volkswagen Bank nr 90 2130 0004 2001 0449 9604 0002 tytułem wpłaty „darowizna pomnik – Tomasz Kowalski”.

Pasja Gór - ludzie

Przypomnijmy, że na pomniku tragicznie zmarłych alpinistów Klubu Wysokogórskiego w Katowicach – poza tablicą upamiętniającą Tomasza Kowalskiego – znajdą się analogiczne tablice dla: Henryka Furmanika, Andrzeja Hartmana, Rafała Chołdy, Jana Nowaka, Mirosława „Falco” Dąsala, Jerzego Kukuczki i Artura Hajzera.

Odsłonięcie obelisku w katowickim Parku Kościuszki zaplanowane jest na jesień tego roku.

Zarząd KW Katowice

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn