Tatraman – przed nami ekstremalne zawody triathlonowe

przez Administrator | Opublikowano 28 lipca 2015 13:44

Wszyscy już chyba słyszeli o triathlonie. Popularność tej dyscypliny w naszym kraju w ostatnich latach bardzo wzrosła i powoli doganiamy inne kraje. Dla tych co nie skojarzyli to triathlon jest sportem składającym się z trzech konkurencji: pływania, jazdy rowerem i biegu. Zmiany sprzętu między konkurencjami wliczają się do czasu zawodów. Wygrywa najszybszy.

Dystansy na poszczególnych etapach bywają różne ale zawsze musi być zachowana proporcja. Bardzo dużo zawodów na świecie wzoruje się na kultowych zawodach w KONA na Hawajach. Tam rozgrywane są Mistrzostwa Świata na dystansie 226 km ( pływanie 3,8 km-rower 180 km-bieg 42,2 km, czyli popularny maraton).

TM 8

TATARAMAN -trasa

TATRAMAN (22 sierpnia 2015 roku), to zawody triathlonowe na dystansie o połowę krótszym, to znaczy 113 km. Jak sama nazwa wskazuje, na dystansie trudności się nie kończą. Pływanie odbywa się na zaporze elektrowni Niedzica, między zamkami Czorsztyńskim i Niedzickim. W tym górskim jeziorze woda prawie zawsze jest zimna. Na trasie rowerowej zawodników czekają ciężkie podjazdy i karkołomne zjazdy, a na zakończenie bieg do mety usytuowanej na szczycie Kasprowego Wierchu (w pionie trzeba pokonać 1200m). Wszystko to sprawia, że są to jedne z najtrudniejszych zawodów triathlonowych. W tym roku po raz drugi zawodnicy zmierzą się z tą trasą.

TM 7

TM 2

SONY DSC

SONY DSC

Ci którzy mają w sobie moc i poczuli zew triathlonu mogą jeszcze dołączyć do elitarnego grona. Zapisy trwają do 6 sierpnia. Wszystkich pozostałych zapraszamy do kibicowania na trasie i do Bazy zawodów na Polanie Sosny w Niedzicy. Będą tam atrakcje nie tylko dla zawodników, na pewno najmłodsi sympatycy triathlonu będą zachwyceni.

TM 1

Więcej informacji na stronie: tatraman.eu

Komandor zawodów

Lucjan Habieda

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn