Podróżuj, trenuj, pomagaj! W Krakowie startuje akcja „Podziel się przygodą”

przez Administrator | Opublikowano 06 lipca 2015 13:48

W sobotę, 11 lipca, o godz. 17:00 w ogrodzie krakowskiego Hotelu Yarden przy ul. Długiej 35 odbędzie się wyjątkowa akcja, promująca zdrowy styl życia, podróżowanie i jednocześnie pomoc dzieciom z domów dziecka. Tego dnia będzie można zobaczyć pokaz slajdów z podróży Kuby Rydkodyma – podróżnika-blogera oraz wziąć udział w treningu outdoorowym z Fundacją TRENUJĘ-POMAGAM.

11227600_1075173055845870_6569817506920905810_n

Event zapoczątkuje akcję „Podziel się przygodą”, w ramach której przez całe lato chętni będą wysyłać pocztówki ze swoich wakacji (z dowolnego miejsca w Polsce lub na świecie) dzieciom z krakowskiego domu dziecka. Na wydarzenie zaproszeni są pasjonaci sportu i podróżowania, chcący przy okazji wziąć udział w akcji. Wszystko odbędzie się w centrum miasta przy ul. Długiej, gdzie znajduje się piękny, duży, zielony ogród, należący do Hotelu Yarden, który jest współorganizatorem wydarzenia.

Myślę, że każda inicjatywa mająca na celu szeroko pojętą pomoc jest warta wysiłku. Aktywność może mieć wiele wymiarów – jednym z nich jest podróżowanie czy aktywny styl życia, które promować będzie sobotnie spotkanie. Ale może to być też aktywność społeczna, w której mieści się na pewno działalność charytatywna. Jeżeli możemy się przyczynić do całej akcji, udostępniając nasz ogród, i przy okazji wywołać uśmiechy na buziach dzieci z domów dziecka – robimy to z przyjemnością – mówi Mateusz Stępień, manager grupy Artery Hotels, do której należy Yarden.

Pierwsza część wieczoru poświęcona będzie podróżowaniu i to podróżowaniu backpackerskiemu, czyli tanim kosztem i ze stosunkowo małym bagażem. Czasy, kiedy uważano, że podróże i zwiedzanie świata są przywilejem ludzi o sporej zawartości portfela, dawno za nami. Kuba Rydkodym – podróżnik prowadzący bloga Plecak Wspomnień – jest na to najlepszym dowodem. Był już w Chinach, Izraelu, Gruzji, Turcji, a na jego liście marzeń jest jeszcze sporo niewykreślonych pozycji. W najbliższym czasie planuje pojechać do Iranu. Większość swoich podróży odbywa autostopem, dysponując bardzo ograniczonym budżetem, i raz za razem udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Jestem specjalistą od taniego podróżowania – mówi Kuba Rydkodym. – Autostop, namiot, tanie linie lotnicze czy couchsurfing pomagają zwiedzać świat niemal za darmo. Zacząłem podróżować dzięki kilku osobom, których blogi czytałem, dlatego teraz kiedy sam to robię – chętnie piszę i opowiadam o swoich wyprawach, z przyjemnością daję rady i motywuję. Podróżowanie często łączę też z pomaganiem, dlatego na pewno też sam wyślę domowi dziecka pocztówkę z mojej kolejnej wyprawy.

Kuba w czasie spotkania pokaże zdjęcia ze swoich wypraw i opowie, jak podróżować niewielkim kosztem, co ze sobą zabrać i jak spakować plecak, o czym pamiętać, a czego unikać, planując podróż. Powie też o swojej akcji charytatywnej, którą prowadził podczas podroży autostopem – wysyłał pocztówki wszystkim, którzy wpłacili pieniądze na wakacje marzeń dla dzieci z domów dziecka. Zainspirowało to organizatorów akcji „Podziel się przygodą” do podobnego działania.

Ważny punkt spotkania to trening, który poprowadzi Karolina Ciurka-Baster – trenerka i założycielka Fundacji TRENUJĘ-POMAGAM. Fundacja organizuje treningi i eventy sportowe dla wszystkich chętnych, tych aktywnych i tych trochę mniej wysportowanych. Treningi są całkowicie bezpłatne, a wspomóc Fundację można poprzez zakup gadżetów lub dokonanie wpłat na konto Fundacji.

Tym razem nawiązując do podróżniczego motywu spotkania, będziemy trenować partie ciała, których wytrzymałość z pewnością przyda się podczas letnich aktywności – nogi, plecy, ramiona. Dopilnujemy też, żeby sprawdzić kondycję uczestników. Wystarczy zabrać ze sobą sportowe ubranie, wygodne buty oraz dobre chęci. Biorących udział w naszych kolejnych treningach również zachęcimy do wysyłania pocztówek, nasi podopieczni na pewno bardzo się z nich ucieszą – mówi Karolina Ciurka-Baster.

Osoby, które nie będą brały udziału w treningu, będą mogły w tym czasie porozmawiać z Kubą Rydkodymem i pomóc mu rozbić namiot, w którym przenocuje w hotelowym ogrodzie. Wszyscy chętni uczestnicy wydarzenia będą mogli wylosować imię i nazwisko dziecka, któremu wyślą pocztówkę z wakacji. Do akcji mogą się także włączyć internauci, którzy nie wezmą udziału w sobotnim spotkaniu. Wystarczy zgłosić chęć wysłania pocztówki na stronie wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1465117223801323/ ) lub mailowo (kontakt@symetriapr.com) Wrzucając na Facebooka zdjęcie swojej pocztówki tuż przed jej nadaniem z hashtagiem #PodzielSiePrzygoda, będzie można wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Hotel Yarden. Zakończenie akcji „Podziel się przygodą” zaplanowane jest na przełom sierpnia i września.

Informacja prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn