Akcja Czyste Tatry (3-4 lipca)

przez Administrator | Opublikowano 01 lipca 2015 13:24

Posprzątajcie z nami Tatry! Okazję do tego będziecie mieli już w dniach 3-4 lipca podczas Akcji Czyste Tatry. Wyruszamy na szlaki naszych najpiękniejszych gór, aby zebrać z nich to, co pozostawili tam turyści przez ostatni rok.

akcja-czyste-tatry-plakat
Już po raz czwarty Stowarzyszenie Czysta Polska organizuje Akcję Czyste Tatry. W dniach 3-4 lipca spotykamy się w Zakopanem, aby posprzątać nasze ulubione szlaki górskie. Czy wiecie, że w Tatrzańskim Parku Narodowym przecina się ok. 245 km oznakowanych szlaków turystycznych? Rocznie maszeruje nimi ok. 3 mln turystów. Niestety, większość z nich pozostawia po sobie śmieci, co niekorzystnie wpływa na rośliny i zwierzęta oraz oddziałuje na glebę, cieki wodne i skały.

Wielkie sprzątanie Tatr to przede wszystkim akcja edukacyjna, która ma pokazać, że każdy wysiłek na szlaku – nawet tak mały jak podniesienie papierka – przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Dotychczas, w ramach trzech poprzednich edycji, udało się zebrać łącznie prawie 3 tony śmieci, a w sprzątaniu wzięło udział łącznie 7350 wolontariuszy.

Sponsorem tej akcji jest marka Barefoot Wine.

Akcja Czyste Tatry doskonale współgra z filozofią naszej marki – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk, Barefoot Wine, sponsor wydarzenia. – Dlatego chętnie włączyliśmy się w tę inicjatywę. Cieszę się, że możemy pomóc w ochronie naszych pięknych gór i ich przyrody, a tym samym zachować je w niezmienionym stanie dla kolejnych pokoleń.

Akcja Czyste Tatry to także okazja do świetnej zabawy. Czekają na Was: koncerty gwiazd polskiej sceny – Jakub Zaborskiya, Aisha i Asteua, Turnioki, Ada Szulc, Filip Mettler, Hatbreakers, Fisz Emade, pokazy filmów górskich oraz spotkania i prelekcje ze sportowcami i himalaistami. Staniemy również do bicia rekordu polski w budowaniu największej konstrukcji (parzenicy) z surowców wtórnych. Można będzie także wziąć udział w licznych konkursach oraz odwiedzić stoiska TPN i PTTK.

Czystość naszej przyrody, naszych lasów, rzek, także czystość naszych plaż świadczy o nas samych, o poziomie naszej świadomości ekologicznej, który chcemy podnosić – mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. – Dlatego Akcja Czyste Tatry współpracuje z Barefoot Projekt Czysta Plaża. To świetna akcja, dzięki której zyskuje nie tylko przyroda, ale także wszyscy miłośnicy wypoczynku w naturze.

Informacja prasowa
Stowarzyszenie Czysta Polska

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn