Namaste dla Nepalu – opowieść o trekkingu którego już nie ma…

przez Administrator | Opublikowano 14 maja 2015 12:20

Klub Podróżników Namaste zaprasza 25 maja o godzinie 19:00 na wieczór Nepalski. Podczas spotkania pokażemy najciekawsze zdjęcia z odbytych przez nas trekkingów w Himalajach, z rejonów najbardziej dotkniętych przez tegoroczny żywioł.

namaste_dla_nepalu

Ale Nepal, to nie tylko góry. Nepal to wspaniali ludzie, którzy teraz potrzebują naszej pomocy. Podczas naszych wyjazdów spotkaliśmy wielu Nepalczyków. Część z nich została naszymi przyjaciółmi. Chcemy Wam o nich także opowiedzieć.

Chcemy Wam pokazać Nepal przepiękny, magiczny i kolorowy. Zabierzemy Was w podróż w dolinę Langtangu, pod Mount Everest oraz w rejon Manaslu. Opowiemy Wam także ciekawa historię o Ramsingu – naszym nepalskich przyjacielu i jego rodzinie.

Bądzcie z nami 25 maja w Klubie Namaste.

W sobotę 25 kwietnia w Nepalu, niecałe 50 km od stolicy, Kathmandu, doszło do trzęsienia ziemi o ogromnej sile (7.8 w skali Richtera).

Straty są ogromne
* szacowana liczba ofiar: 8,151 osób oraz 17,866 rannych
* aż 8,1 milionów osób w 39 powiatach zostało dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi, z czego ponad 2 mln osób w 11 powiatach odczuwa je najbardziej,
* 289 000 domów zostało zniszczonych a 530 tys. poważnie uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi,
* aż 37 500 osób szuka schronienia w 89 obozach w Kathmandu.

Wstrząsy wtórne:12 maja o godz. 12.30 czasu lokalnego uderzył kolejny wstrząs ( 7,4 w skali Richtera). Tym razem epicentrum trzęsienia znajdowało się w Namche Bazar (70 km od Munt Everestu) w południowo-zachodniej części regionu Sindhupalchawk. Silne wstrząsy nadal trwają. Wiele obszarów w okół epicentrum są szczególnie podatne na osuwanie się terenu.

Więcej informacji o wydarzeniu: TUTAJ.

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn