Już w piątek! 21. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych

przez Administrator | Opublikowano 27 maja 2015 12:45

Czy tegoroczna trasa zaskoczy zawodników? – Mam nadzieję, że nie, to sprawdzian umiejętności i sprawności grotołaza – mówi Bartek Sierota, instruktor PZA z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, który w tym roku jest kierownikiem trasy 21. Mistrzostw Polski w Technikach Jaskiniowych.

Już w najbliższy weekend (29-31 maja 2015 r.), w Wojcieszowie w Górach Kaczawskich Speleoklub „Bobry” Żagań wraz z partnerami organizuje kolejne zawody grotołazów.

21MISTRZOSTWAPOLSKIWTECHNIKACHJASKINIOWYCH

Trasa składać się będzie z trzech etapów – poręczowanie, zacisk, autoratownictwo:

Choć nie mogę zdradzić szczegółów, jakie dokładnie zadania przygotowaliśmy – mówi kierownik trasy, Bartek Sierota. – Będzie technicznie, trzeba też myśleć, co się robi – tłumaczy.

Do czwartego etapu przejdą najlepsi, czyli Ci, którzy będą mieli najlepszy czas i poprawnie wykonają zadania (za błędy naliczane są punkty karne, możliwa jest też dyskwalifikacja zawodnika).

Proponuję dokładnie zapoznać się z regulaminem – podkreśla sędzia główny, Rajmund Kondratowicz.

W tym roku mistrzostwa poprowadzi Maciej Sokołowski, szef Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz innych festiwali górskich i biegowych. Przyznaje, że sam kiedyś, dawno temu, trafił na kurs taternictwa jaskiniowego. Jednak szkolenia nie ukończył.

Bycie mistrzem ceremonii wychodzi mi jednak lepiej – przyznaje nasz konferansjer.

(fot. Michał Osuch)

(fot. Michał Osuch)

Mistrzostwa to nie tylko zmagania zawodników na trasach. To również wiele innych atrakcji i imprez towarzyszących.

Zaczynamy już w piątek tradycyjnym meczem oraz otwarciem wystawy i prelekcją Mariana Bochynka z „Bobrów” – grotołaza, przewodnika sudeckiego, fotografa, który urodził się w Górach Kaczawskich i im oddał swoje serce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, których pociąga świat jaskiń, gór i wspinanie, a poniżej przedstawiamy program imprezy.

PROGRAM IMPREZY

29 maja, piątek

 • 19.00 – mecz piłkarski GROTOŁAZI vs. WOJCIESZÓW (Orlik).
 • 20.30 – otwarcie wystawy Speleoklubu Bobry Żagań „CHINY: Korona Podziemi – Chińskie Giganty” oraz prelekcja Mariana Bochynka pt. „Przyrodnicze Skarby Gór Kaczawskich” – Sala Widowiskowa (ul. Bolesława Chrobrego 105),

30 maja, sobota – Kamieniołom „Gruszka”

 • 8.30 – 9.30 – rejestracja kolejnych zawodników – Biuro Zawodów,
 • 9.30 – odprawa zawodników – Biuro Zawodów,
 • 10.00 – otwarcie 21. MISTRZOSTW POLSKI W TECHNIKACH JASKINIOWYCH,
 • 10.30 – otwarcie tyrolki dla dzieci,
 • 11.00 – 16.00 – Otwarte Zawody Wspinaczkowe – dla małych i dużych,
 • 15.00 – Zawody w Pchnięciu Kulą,
 • 17.00 – zakończenie Mistrzostw, wręczenie nagród,
 • 20.00 – ognisko integracyjne i tańce za „Dziuśkową Chatą” (ul. Bolesława Chrobrego 45),
  a także specjalny pokaz nocny dziewcząt z WKGiJ.

Zawodnicy zobowiązani są do zgłoszenia się w dniu mistrzostw do godz. 9.30 w Biurze Zawodów w celu dopełnienia formalności.

Podczas zawodów będą stoiska z literaturą górską i sprzętem oraz stoisko gastronomiczne. Dla najmłodszych przygotowaliśmy Miasteczko Zabaw. W Biurze Zawodów do kupienia będą okazjonalne koszulki, ale także archiwalne numery naszego klubowego czasopisma – „GROTOŁAJZA”. Nie zabraknie naszych branżowych pism – „Taternika” i „Jaskiń”.

Więcej informacji na stronie www.speleomistrzostwa.pl oraz na facebookowym wydarzeniu.

Naszymi partnerami medialnymi są: Gazeta Wyborcza, Taternik, Jaskinie, Góry, n.p.m MAGAZYN TURYSTYKI GÓRSKIEJ, portale: wspinanie.pl, portalgorski.pl, climb.pl, off.sport.pl, taternik.org, drytooling.pl, brytan.pl, Teleexpress (opieka medialna).

Kontakt: bobry@o2.pl, 601 967 489.

Pozdrowienia i do zobaczenia,

Komitet Organizacyjny Mistrzostw

Patroni medialni

Panel sponsorski

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn