Agnieszka Korpal gościem Speleoklubu BOBRY Żagań

przez Administrator | Opublikowano 26 maja 2015 13:55

Zapraszamy na kolejny wieczór w ramach cyklu: Spotkania z podróżnikami i ludźmi gór. Tym razem prezentujemy: “Między pasją a miłością” – Agnieszka Korpal, dziewczyna, którą roznosi energia.

Agnieszka+Korpal_plakat_Zagan

Będzie żywioł. Będzie też nostalgicznie – bo jednak opowieść o pasji przeplata się z historią przerwanej miłości.

Niebawem ukaże się książka o pasji właśnie i miłości, która połączyła Agę z Tomkiem Kowalskim, tragicznie zmarłym himalaistą. W marcu 2013 r. wraz z Maćkiem Berbeką nie wrócił do bazy po pierwszym zimowym zdobyciu ośmiotysięcznika Broad Peak…

Zapraszamy, ŚRODA, 27 maja – godz. 18.30, pałac, Żagań.

Organizatorzy: Speleoklub Bobry Żagań, Centrum Kultury w Żaganiu, Pałac Książęcy sp. z o.o., Taternik.

Agnieszka Korpal:

Zdobywczyni Rowerowej Korony Gór Polski, narzeczona himalaisty Tomka Kowalskiego, który zginął podczas zimowej narodowej wyprawy na Broad Peak w 2013 r. (wraz z Maciejem Berbeką).

Od zawsze pociągały ją sporty wytrzymałościowe. W młodości trenowała triathlon, ale z czasem zaczęły ją pociągać szerokie opony rowerów MTB. Przejechała setki kilometrów. Od 6 lat startuje w rajdach przygodowych, ściga się z najlepszymi. W roku 2011 zajęła 3. miejsce na trasie mistrzostw Polski w biegu na orientację na dystansie 100 km.

Jej drugą miłością są górskie ultramaratony. W 2012 roku wygrała 78 km Bieg Rzeźnika w kategorii drużyn kobiecych, wyprzedzając przy tym ponad 180 męskich zespołów. Kilka miesięcy później po ponad 74 godzinnym ściganiu na rajdzie w Turcji wywalczyła z zespołem 2. miejsce. Górskie powietrze dodaje jej sił. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko bardzo chcieć i ciężko pracować. Wyzwania ją motywują.

Zdobyła Rowerową Koronę Gór Polski przejeżdżając samotnie 1750 km, w 15 dni i 15 godzin jako pierwsza osoba w Polsce. Pobiła też biegowy rekord Korony Gór Polski dla Tomka. Potrzebowała 89 h 30 min. żeby wbiec na 28 szczytów. Dwa tygodnie później pobiegła w 70 km Biegu Granią Tatr, w którym mieli wystartować razem.

Ma 26 lat, mieszka w Poznaniu. Skończyła fizjoterapię na poznańskim AWF. Jest nauczycielką i autorką tekstów dotyczących fizjoterapii w sporcie. Na co dzień prowadzi hostel Poco Loco w Poznaniu.

Więcej na naszym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/600631523405915/

Renata Wcisło
Speleoklub BOBRY Żagań

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn