Polartec partnerem norweskiego Tromsø Skyrace

przez Administrator | Opublikowano 08 kwietnia 2015 14:53

Polartec, producent zaawansowanych technicznie tekstyliów, wesprze tegoroczny Tromsø Skyrace – bieg wysokogórski, który odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Norwegii. Organizatorami zawodów są Kilian Jornet oraz Emilie Forsberg.

Tromso_graf

Tromsø Skyrace to nie lada wyzwanie dla amatorów biegania w terenie. Start w zawodach wymaga odpowiedniego przygotowania i sprawności. W norweskim Tromsø zawodnicy staną twarzą w twarz z dziką przyrodą oraz własnymi ograniczeniami. Fiordy, zbocza gór oraz wyspy stworzą piękną scenerię dla ich zmagań. Rywalizacja rozegra się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2015 r. Każdy spośród 600 zawodników wystartuje w jednym z trzech biegów – na dystansie 45 kilometrów (4300 m przewyższenia), 20 kilometrów (1600 m przewyższenia) oraz w rywalizacji Vertical Kilometer (VK), która stanowi biegową wspinaczkę na szczyt Blaumann (wysokość: 1044 m). Udział w biegu na dystansie 45 kilometrów oraz w VK wlicza się do rankingu Skyrunner®World Series. Światowej klasy zawodnicy z pewnością nie przepuszczą takiej okazji!

Kilian Jornet: Cieszymy się, że Polartec wesprze nas w tak ważnym wydarzeniu biegowym. Zaawansowane technicznie materiały tworzone przez tę markę doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach pogodowych, które zastaniemy w Norwegii. Co więcej, razem z Polartec wyznajemy podobne zasady w kwestii zdrowego współzawodnictwa i ciągłego dążenia do doskonałości. Stawiamy na działalność badawczą i rozwój produktu. Co więcej, zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy Tromsø Skyrace są wrażliwi na kwestie ochrony środowiska, a Polartec to marka mocno zaangażowana w działania na rzecz ochrony przyrody oraz w proces recyklingu produktów.

Jesteśmy dumni, że Polartec wraz z marką Salomon wesprze Tromsø Skyrace – jedyne w swoim rodzaju wydarzenie organizowane przez Kiliana i Emilie, dwoje światowej klasy biegaczy wysokogórskich. Sport to jeden z głównych kierunków rozwoju Polartec. Z tego powodu cenimy sobie pracę z osobami, które w ekstremalnie trudnych warunkach będą mogły przekonać się, jak działają nasze materiały. Wszyscy zawodnicy pobiegną w kurtkach marki Salomon uszytych z materiałów Polartec – mówi Eric Young, dyrektor handlowy na rynek europejski.

Więcej informacji o Tromsø Skyrace na stronie: www.tromsoskyrace.com

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn