Mariusz Małkowski rozpoczyna projekt FIBARO Mount Everest Challenge

przez Administrator | Opublikowano 14 kwietnia 2015 11:25

Fibar Group – wiodący, polski producent bezprzewodowego systemu inteligentnej automatyki domowej, wraz z Mariuszem Małkowskim rozpoczęli projekt FIBARO Mt. Everset Challange. Himalaista stawia przed sobą dwa wyzwania. Pierwsze z nich to samodzielne zdobycie najwyższego szczytu na świecie, drugie to chęć udowodnienia, że dzięki systemowi automatyki domowej FIBARO można pozostać w kontakcie z rodziną niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

press_CMYK_300dpi

W ubiegłym roku himalaista Mariusz Małkowski wyniósł sterowanie systemem automatyki domowej, dosłownie i w przenośni, na nowy poziom, kiedy to udowodnił, że zdalną kontrolę nad domem można sprawować z szóstego co do wysokości szczytu na świecie – Cho Oyu. W tym roku Małkowski chce dotrzeć jeszcze wyżej i jeszcze dalej. Z początkiem kwietnia podjął on wyzwanie zdobycia najwyższego na świecie szczytu – Mount Everest. Dodatkowo, Mariusz Małkowski chce udowodnić, że urządzenia automatyki domowej pozwalają na pozostanie w kontakcie z rodziną, oraz sprawowanie opieki nad domem
z dowolnego miejsca na Ziemi – nawet jej najwyższego szczytu.

Podczas FIBARO Mt. Everest Challenge Mariusz będzie wspinał się bez pomocy tragarzy i bez dodatkowego tlenu. Wyprawa rozpoczęła się na początku kwietnia, a zakończy próbą zdobycia szczytu na początku maja.

bg-milestones-challenge

bg-control-home

Wraz z jej rozpoczęciem startuje profil na Facebook FIBARO Mount Everest Challenge oraz strona internetowa projektu. Użytkownicy profilu i strony internetowej zostaną m.in. zaproszeni do “pomocy Mariuszowi w przygotowaniu jego domu oraz plecaka do wyprawy”. Aplikacja dostępna na tych stronach umożliwi użytkownikom takie działania jak: zamknięcie drzwi domu Mariusza, wyłączenie w nim elektryczności, zgaszenie świateł czy zakręcenie lejącej się wody.

AMA_Dablam_2011

Pierwsze łączenie na żywo z Mariuszem planowane jest na targach ISC West w Las Vegas, dnia 16 kwietnia. Zainteresowani będą mogli zobaczyć jak Mariusz kontroluje wybrane urządzenia Fibaro, przebywając w jednej ze stacji bazowych Everest. Celem tej prezentacji będzie pokazanie użytkownikom niezawodność technologii, a także zaprezentowanie korzyści wynikających z użytkowania automatyki domowej.

Więcej informacji o wyprawie na stronie http://www.fibaroeverest.com/

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn