Górska galeria zdjęć Michała Sośnickiego

przez Piotr Turkot | Opublikowano 08 kwietnia 2015 19:58

Michał Sośnicki to rodowity krakowianin, od kilku lat mieszkający pod Babią Górą – w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008 roku. Tematem przewodnim jego prac są: krajobraz, pejzaż, architektura – głównie drewniana, przydrożne kapliczki oraz krzyże.

Ukończył kurs Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. W 2010 roku postanowił udokumentować na fotografiach Małopolski Szlak Architektury Drewnianej, projekt ukończył w 2012 (252 obiekty).

Staram się fotografować wyjątkowe, magiczne chwile w moich ukochanych górach, ale nie tylko w nich. Często pokazuję świat nieco inaczej… – mówi o sobie.

Od początku przygody z fotografią, używa aparatów firmy PENTAX oraz obiektywów SIGMA.

Współpracował z wieloma firmami m.in. National Geographic Polska, Magazynem Turystyki Górskiej „npm”, Wydawnictwem Kartograficznym Compass, Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej w Krakowie, Małopolską Organizacją Turystyczną w Krakowie, Finisz Studio w Krakowie, ze schroniskami górskimi na Markowych Szczawinach, Trzy Korony, Kudłacze; Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz portalami internetowymi, m.in. odkryjmalopolske.pl, Beskidzkim Serwisem Internetowym „e-beskidy.com”, „W górach jest wszystko co kocham”, Portalem Górskim.

Jest pomysłodawcą i twórcą Świtaków, czyli zimowych oraz letnich wyjść na wschód słońca w górach (m.in. Babia Góra, Pilsko, Wielki Krywań, Wielka Racza, Wysoki Wierch, Jaworzyna Kokuszczańska,Trzy Korony, Barania Góra). Jego fotografie były nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in.: „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” – fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac; „Skarby Małopolski 2014” – fotografie na wystawie pokonkursowej; „XIV Biennale Fotograficzne-Z dala od zgiełku…Beskidy w obiektywie 2013” – II miejsce; „Zabytki znane i nieznane-odkryj skarby kultury materialnej Podbabiogórza 2013” – I miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych.

Więcej informacji na stronie: www.sosnicki.cba.pl.

Oto galeria:

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn