“Antarktyda rok na lodzie” – pokaz wyjątkowego filmu

przez Piotr Turkot | Opublikowano 06 marca 2015 10:41

Sieć kin Multikino wspólnie z 9th Plan zapraszają 12 marca na wielokrotnie nagradzany dokument “Antarktyda rok na lodzie”. Ten niezwykły film zobaczymy w 15 Multikinach w Polsce. Przeżyj rok w najbardziej ekstremalnych warunkach na świecie.

“Antarktyda rok na lodzie” to oszałamiający wizualnie zapis tego co dzieje się na Antarktydzie, najmroźniejszym miejscu na Ziemi, podczas całego roku. Do tej pory takie przedsięwzięcie nie udało się żadnej ekipie filmowej na świecie.

Antarktyda to miejsce, które przez długie miesiące jest odcięte od reszty świata, skute przeraźliwym zimnem i ogarnięte niekończącą się ciemnością. To właśnie tam powstała niezwykła filmowa historia opowiedziana z punktu widzenia osób, które pracują, utrzymując bazy w najbardziej surowych warunkach na naszej planecie.

Filmowcy zwykle kręcą zdjęcia na Antarktydzie jedynie podczas krótkiego okresu letniego. Ten dokument powstawał na przestrzeni 15 lat, włączając w to 9 zimowych okresów. Dzięki temu widzowie mogą odkryć na nowo ten fascynujący kontynent.

Pokaz filmu „Antarktyda rok na lodzie” odbędzie się 12 marca o 19:00 w 15 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Złote Tarasy, Wrocław Arkady i Zabrze.

Reżyseria: Anthony Powell
Czas trwania: 92 min.
Scenariusz: Anthony Powell, Simon Price
Produkcja: Nowa Zelandia, 2013
Producenci: Anthony Powell, Antzworks Limited (New Zealand)
Montaż: Simon Price
Muzyka: David Donaldson

Antarktyda-plakat

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn