Ruszyły zapisy na X jubileuszowy Polar Sport Skitour im. Basi German

przez Administrator | Opublikowano 17 lutego 2015 15:17

Już 28 lutego skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza od kilku lat wpisuje się w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższenia.

Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)

Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)

Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal w postaci zawojskiego dzwonka, koszulkę termoaktywną oraz możliwość udziału w losowaniu nagród.

Dziesiąta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja do spotkania towarzyskiego ale również możliwość porówna się z najlepszymi zawodnikami z Polski, Czech oraz Słowacji.

Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)

Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka.

Start zawodów zaplanowano na 28 lutego (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 16.30 w Karczmie Styrnol.

Zrzut ekranu 2015-02-17 (godz. 15.15.36)

Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w imprezie.

Trzymamy kciuki za odpowiednie warunki pogodowe oraz już dziś zapraszamy do Zawoi.

Więcej informacji na temat zawodów łącznie z programem, regulaminem, zapisami znajduje się na stronie www oraz FB:

http://zawody.polarsport.pl/

https://www.facebook.com/pages/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German/310723648952156

Piotrek Krygowski
Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn