Nowość od Polartec: Power Wool

przez Administrator | Opublikowano 20 lutego 2015 13:26

Polartec, dostawca najwyższej jakości tekstyliów, wprowadza na rynek nowy produkt – Polartec® Power Wool®. Stanowi on niezwykłe połączenie naturalnej wełny z syntetycznymi włóknami. Polartec® Power Wool® to opatentowana dwukomponentowa konstrukcja, która zapewnia niezrównany komfort użytkowania.

Do marek, które zdecydowały się wprowadzić do swojej oferty ubrania wykonane z Polartec® Power Wool® należą: 66º North, Athleta, Beretta, Brooks-Range, Cabela’s, Crazy Idea, Eider, Gteornik, Ibex, Kitsbow, Mammut, Millet, Mission Workshop, Mountain Force, QOR, Roeckl, Ternua, Teton Bros, Trangoworld, Under Armour and Westcomb.

Polartec, bluza Wangs Pull

Polartec, bluza Wangs Pull

Polartec® Power Wool® zasadniczo różni się od standardowych połączeń naturalnej wełny i tworzyw syntetycznych dostępnych na rynku. Jego twórcom udało się osiągnąć efekt synergii – Polartec® Power Wool® to więcej, niż tylko suma tych dwóch składników. W przypadku tej najnowszej dzianiny Polartec®, wełna i włókna syntetyczne tworzą dwuwarstwową strukturę, która łączy w sobie ich unikalne właściwości. Włókna wełny zapewniają komfort termiczny, ułatwiają odprowadzenie wilgoci i chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Warstwa syntetyczna sprawia, że dzianina nie odkształca się i jest niezwykle wytrzymała, hydrofobowe właściwości włókien sztucznych chronią przed wilgocią. W rezultacie ubrania z dzianiny Polartec® Power Wool® doskonale sprawdzają się w zmiennych warunkach pogodowych, zapewniając komfort użytkowania bez względu na temperaturę czy wilgoć.

Dzianiny Polartec® Power Wool® dostępne są w różnych wariantach – te wykorzystywane jako pierwsza warstwa odzieży, te w wersji stretch, które doskonale dopasowują się do ciała, czy też dzianiny posiadające opatentowaną konstrukcję splotu włókien syntetycznych. Ostatnia z nich powstała w oparciu o konstrukcję polaru Polartec® Power Dry® High Efficiency, który obecnie znany jest jako  Polartec® Power Grid®.

Polartec® Power Wool® to nie pierwsza i nie ostatnia innowacja Polartec® na rynku dzianin. Wcześniej przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii powstał Polartec® Alpha® czy Polartec® NeoShell®. Polartec® Alpha® to pierwsza w historii oddychająca warstwa izolacyjna, a Polartec® NeoShell® to nieprzemakalny materiał cechujący się posiadający najwyższe parametry oddychalności w swojej klasie. Więcej informacji na stronie internetowej www.polartec.com, zaprojektowanej z myślą o szerokim gronie klientów Polartec®.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn