“Czekan porucznika” – nowa książka Denisa Urubko

przez Piotr Turkot | Opublikowano 15 stycznia 2015 11:24

Za sprawą wydawnictwa Mountain Quest ukazała się nowa książka Denisa Urubko“Czekan porucznika” to zbiór autobiograficznych opowiadań, w których ten jeden z wybitniejszych himalaistów ostatnich lat przybliża swój górski świat.

Czekan-porucznika-Denis-Urubko-400x651

We wstępie od Wydawcy czytamy:

Denis Urubko to żywy dowód na to, że los sprzyja tym, którzy biorą go we własne ręce…

Nic dodać, nic ująć. W dzieciństwie nic nie wskazywałom, że wątły i chorowity Denis będzie ósmym w historii zdobywcą (bez użycia wspomagania tlenem z butli) Korony Himalajów, autorem pierwszych zimowych wejść na Makalu (2009) i Gasherbruma II (2011). Za swoje dokonania ten urodzony w Rosji wspinacz był dwukrotnie nagrodzony prestiżowym Złotym Czekanem a także wyróżniony przez magazyn Climbing nagrodą Golden Piton. W wolnych chwilach pisze, ma na swoim koncie 8 książek. W Polsce do tej pory została wydana jedna – “Skazany na góry”.

Obszerną biografię Denisa napisał Janusz Kurczab: Denis Urubko – gość 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

W książce “Czekan porucznika” znajdziemy opowiadania opisujące jego najważniejsze przejścia, te za które był nagradzany (Makalu i Gasherbrum II), ale także opisujące inne mniej znane dokonania tego wspinacza.

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl.

Mysza

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn