Powstała Grupa Młodzieżowa PZA w Narciarstwie Wysokogórskim

przez Administrator | Opublikowano 03 grudnia 2014 12:53

W dniu 30 listopada w Zakopanem zakończył się nabór do Grupy Młodzieżowej PZA w Narciarstwie Wysokogórskim – chęć udziału zgłosiło aż 27 dzieci w wieku od 10 do 18 lat!

Do grupy zostali przyjęci wszyscy chętni, którzy wzięli udział w sprawdzianie biegowym, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych zainaugurują sezon zimowy na obozie w austriackim Lienz. Wyjazd organizowany jest przez ISMF w dniach 4-7 grudnia, a jedną z trenerek będzie znana zawodniczka, zwyciężczyni Pucharu Świata – Mireia Miro Varela.

Powstała Grupa Młodzieżowa PZA w Narciarstwie Wysokogórskim (fot. Bartek Solik)

Powstała Grupa Młodzieżowa PZA w Narciarstwie Wysokogórskim (fot. Bartek Solik)

IMG_8602OK_01

Pierwsze wycieczki i szkolenia w Polsce dzieciaki rozpoczną w dniach 27-31 grudnia w Zakopanem, gdzie odbędzie się bezpłatny obóz dzięki wsparciu pozyskanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestnicy poznają na nim podstawowy zakres wiedzy o górach, zagrożeniach i profilaktyce lawinowej, technikach podejść na fokach, zjazdach w terenie oraz bezpiecznym planowaniu swoich aktywności w terenie. Zajęcia, szczególnie dla najmłodszych dzieci, będą miały przede wszystkim formę zabawy i przygody, a ich celem będzie kompleksowe pokazanie, jak pięknym sportem jest narciarstwo wysokogórskie. W ramach wolontariatu do prowadzenia wycieczek zgłosili się instruktorzy PZA, zawodnicy, ratownicy TOPR i przewodnicy, którzy dzielić się będą swoją wiedzą.

IMG_8611OK_01

IMG_8656OK_01

IMG_8669OK_01

Następnie od stycznia do kwietnia, gdy pozwolą warunki śniegowe, co 2-3 tygodnie grupa będzie spotykać się na zorganizowanych wycieczkach i szkoleniach w Tatrach i na Podhalu. Dzięki niektórym organizatorom zawodów z cyklu Pucharu Polski PZA, najmłodsi będą mieli okazję spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej na mini dystansach przygotowanych specjalnie dla nich. Skiturową zimę dzieciaki zakończą spotkaniem w dniach 24-26 kwietnia w Betlejemce na Hali Gąsienicowej, które mamy nadzieję będzie pięknym ukoronowaniem całego sezonu. Koordynatorem grupy jest Andrzej Marasek, Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego PZA i zawodowy ratownik TOPR.

Dziękujemy klubom KS Kandahar i TKN Tatra Team za chęć pomocy.

Więcej o grupie na www.pza.org.pl

W imieniu Komisji Narciarstwa Wysokogórskiego,

Monika Strojny

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn