Climb to Ski Camp 2015 – niezwykły obóz freeride’owy ze sportowcami SALEWA

przez Administrator | Opublikowano 22 grudnia 2014 9:17

W marcu 2015, SALEWA po raz kolejny wprowadzi odrobinę sensacji do świata freeride’u. Dwanaścioro obiecujących skialpinistów spotka się ze sportowcami z międzynarodowego teamu SALEWA w San Martino di Castrozza w grupie Pale di San Martino w Dolomitach.

Björn Heregger (AUT), Luca Pandolfi (ITA) i Arnaud Cottet (SUI) zabiorą swoich gości na niezapomnianą kilkudniową przygodę zakładającą wspinaczkę i zjazdy najpiękniejszymi liniami rejonu. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy – przepiękna wioska położona w Dolomitach, będąca jedną z ulubionych miejscówek środowiska freeriderowego, oczarowała sportowców i uczestników obozu już w zeszłym roku. Oprócz wyjątkowych górskich wyzwań, stromych żlebów, najlepszych warunków śniegowych i zapierających dech w piersiach widoków, San Martino to również liczne kultowe bary i restauracje oferujące nie tylko przepyszne potrawy, ale również przyjacielską atmosferę, dzięki której brak kontaktów towarzyskich nie wchodzi w grę :)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Piąty już obóz Climb to Ski trwać będzie od 16 do 19 marca 2015. Dla młodych freeriderów to wyjątkowa okazja, by udoskonalić swoje umiejętności pod okiem ekspertów. Do 15 lutego 2015 roku wypełnij formularz online na stronie SALEWA, wykorzystaj swoją szansę i dołącz do wybranego zespołu – w tym roku, każdy ze sportowców SALEWA pełnić będzie funkcję lidera grupy, natomiast to Ty decydujesz, w której grupie chcesz się znaleźć!

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Climb to Ski Camp 2014 (fot. arch. SALEWA)

Wystarczy, że:

Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji z ubiegłego roku:

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa:

Zjazdy:

Björn, Luca czy Arnaud – kto zostanie Twoim instruktorem freeride’u?

Björn Heregger, ur. w 1982 w Austrii

Björn Heregger (fot. arch. SALEWA)

Björn Heregger (fot. arch. SALEWA)

Wprawdzie początkowo związany był głównie z narciarstwem alpejskim, jednak to głęboki, nietknięty puch okazał się jego prawdziwą pasją. Obecnie, Björn większość czasu spędza w górach i trenuje w ramach przygotowań do egzaminu na przewodnika górskiego. Austriak poświęca się również doskonaleniu swoich umiejętności wspinaczkowych i nie stroni od typowo górskich wyzwań, które często podejmuje z pomocą profesjonalnych wspinaczy.

Luca Pandolfi, ur. w 1973 we Włoszech

Luca Pandolfi (fot. arch. SALEWA)

Luca Pandolfi (fot. arch. SALEWA)

Snowboard to całe jego życie i to, co umie robić najlepiej. Dowodem tego mogą być imponujące sceny z filmu “Higher” – ostatniego rozdziału w ramach projektu legendy snowboardu Jeremy’ego Jonesa, w którym jedną z głównych postaci jest również Luca. Od kiedy skończył 18 lat, Włoch niemalże każdą chwilę spędza na desce. Jego pragnienie przygody sprawiło, że zamienił freestyle i backcountry freestyle na freeride. Na swoim koncie ma sezony w każdej z najlepszych freeride’owych miejscówek, od Verbier i Alagna przez Chamonix po La Grave. Obecnie mieszka w Chamonix.

Arnaud Cottet, ur. w 1985 w Szwajcarii

Arnaud Cottet (fot. arch. SALEWA)

Arnaud Cottet (fot. arch. SALEWA)

Szwajcar to profesjonalny narciarz w każdym calu. Narciarstwo alpejskie, skicross, freestyle czy freeride – Arnaud dąży do mistrzostwa w każdej z tych konkurencji, a jego głównym celem jest połączenie pomysłowości i trików rodem z freestyle’u podczas zjazdów wybranymi liniami. Przez ostatnie trzy lata, Arnaud podróżował dookoła świata, odwiedzając niezwykłe miejsca takie jak Afganistan czy Iran w celu ukończenia swojego projektu filmowego i fotograficznego. Jego asem w rękawie jest płynne władanie trzema językami: francuskim, niemieckim i angielskim.

 Monika Młodecka

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn