Jego domem były góry, czyli GSB Ultra Trail z Marmotem

przez Administrator | Opublikowano 16 października 2014 10:39

W czerwcu 2014 r. w konkursie Akademia Marmot zostali wyłonieni zwycięzcy w trzech kategoriach: Alpinizm, Podróże i Bieganie, którzy zostali zaopatrzeni w sprzęt Marmot o wartości 3 tys. złotych. Zwycięzcy zobowiązali się do organizacji wyprawy, w której używać będą odzieży Marmot.

Jedną z nagrodzonych osób był Łukasz Pawłowski, który od kilku lat biega górskie ultra maratony. Startował i trenował w wielu rejonach górskich w Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech i Francji. Brał udział w UTMB – biegu wokół Mont Blanc. Najdłuższy dystans, z jakim się zmierzył, to prawie 240 km po górach podczas zawodów, w których zajął 3 miejsce (2013 r.).

Łukasz Pawłowski w akcji

Łukasz Pawłowski w akcji

Jury doceniło jego projekt GSB Ultra Trail czyli plan przemierzenia w ciągu 5-7 dni Głównego Szlaku Beskidzkiego na biegowo, startując z Bieszczad i kończąc w Beskidzie Śląskim.

Przedsięwzięcie udało się zrealizować! Łukasz wyruszył 14 września 2014 r. o godz. 5:08 z Wołosatego, a 20 września 2014 r. o godz. 19.15 dotarł do Ustronia. Łączny czas biegu to 158 godzin i 7 minut, długość trasy według zapisu z zegarka to 513 km, przewyższenie D+ 19476, D- 21769.

Przez siedem dni moim domem były góry – wspomina Łukasz. W trakcie biegu zmagał się z brakiem zaopatrzenia, błotem, słabym oznaczeniem szlaków oraz poczuł, jak można być bardzo blisko natury.

Dokoła dzikie góry, z dzikimi stworzeniami, które nastawione są na przetrwanie. Ja również nastawiłem się na przetrwanie, biegiem, czerwonym szlakiem, przez połoniny do najbliższej miejscowości. Jak najdalej od tych odgłosów, które nie są przyjemne, a na pewno nie są przyjacielskie. To królestwo zwierząt i to one ustalają tutaj reguły. Czmycham stąd mimo piękna, jakie widzę i słyszę, dreszczyk emocji dodaje jeszcze ślad łapy i pazurów niedźwiedzia na szlaku.

Marmot_bieg_4

Dokładną relację z kilkudniowego biegu można przeczytać na blogu Łukasza:

http://www.vegerunners.pl/2014/09/2979/

Więcej informacji także na https://www.facebook.com/events/828126290540867/

Wsparcie sprzętowe Łukaszowi zapewniła firma Marmot.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn