Rekordowe wyniki na Letnim Biegu Piastów i finał cyklu Salomon S-LAB

przez Administrator | Opublikowano 01 września 2014 11:17

Pod znakiem rekordów trasy stał tegoroczny Letni Bieg Piastów. Zwycięzcy na obu dystansach znacznie poprawili rezultaty uzyskane w zeszłym roku. W Jakuszyckiej Dziesiątce (10,7 km) triumfowali Dariusz Kruczkowski i Dominika Jarosz (oboje TS Regle Szklarska Poręba), a na trasie półmaratonu najlepsi byli Piotr Holly (Wałbrzych) oraz Natalia Grzebisz (Siedlce).

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Zacznijmy od Półmaratonu Górskiego (21 km), który był jednocześnie finałem cyklu biegów górskich Salomon S-LAB. Wśród panów pierwsze miejsce, podobnie, jak przed rokiem zajął Piotr Holly. Wałbrzyszanin zakończył bieg efektownym podskokiem. Miał pewne prawo się cieszyć, nie dość, że zostawił w tyle rywali, z drugim na mecie Miłoszem Szcześniewskim wygrał o 37 sekund – to jeszcze znacznie poprawił swój czas z ubiegłego roku. W 2013 Holly wygrywając Letni Bieg Piastów miał czas 1.24,17, teraz był szybszy o równe 5 minut!

Świetnym występem cieszyła się najlepsza wśród pań – Natalia Grzebisz z Siedlec. Nie dość, że pokonała murowaną faworytkę, ostateczną zwyciężczynię serii Salomon S-LAB Ewę Majer, to jeszcze dokonała rzeczy niebywałej, wygrała w tym roku w Biegu Piastów wszystko co było do wygrania. Natalia Grzebisz, na co dzień biegaczka narciarska, triumfowała w tym roku na trzech dystansach zimowego Biegu Piastów, a dziś okazała się najlepsza w Letnim BP. Gratulujemy!

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Na Jakuszyckiej Dziesiątce (10,7 km) dominowali przedstawiciele Dolnego Śląska, a dokładnie miejscowego klubu TS Regle Szklarska Poręba. Wśród panów najlepszy był powracający do dużego biegania, trener TS Regle – Dariusz Kruczkowski, który osiągnął o ponad 4 minuty szybszy czas, niż zwycięzca rok temu. Wśród pań wygrała jego zawodniczka – Dominika Jarosz. Dominika była najlepsza także rok temu, ale w tą sobotę poprawiła się aż o dwie minuty.

Bieganie górskie to prawdziwa magia. Każdy bieg to nowe odkrycia, wielka frajda – mówił na mecie Dariusz Kruczkowski. – Polana Jakuszycka i Szklarska Poręba to mekka biegaczy. Przyjeżdżają tu zawodnicy nie tylko z Polski. Do tego mamy tu fantastyczne trasy. Dla każdego coś dobrego. Nic tylko biegać – dodał zwycięzca Jakuszyckiej Dziesiątki.

Ostatecznie na obu dystansach do mety dobiegło łącznie 576 osób. Do tego ponad setka zawodniczek i zawodników wzięła udział w biegach dzieci, kilkadziesiąt kolejnych w zawodach letniego biathlonu na laserowej strzelnicy, a 24 osoby w II Jakuszyckich Sprintach na rolkach terenowych.

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Letni Bieg Piastów 2014 (fot. Letni Bieg Piastów)

Do cyklu biegów górskich Salomon S-LAB kwalifikowały się trzy imprezy i pięć różnych biegów: Maraton Gór Stołowych, Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (w nim Złoty Półmaraton, Złoty Maraton i Bieg 7 Szczytów) oraz Letni Bieg Piastów (Półmaraton). Więcej o cyklu na www.trailrunning.pl

Klasyfikacja generalna cyklu Salomon S-LAB (czołówka)

Kobiety

 1. Ewa Majer
 2. Natalia Tomasiak
 3. Olga Łyjak
 4. Agnieszka Malik
 5. Agnieszka Fogiel-Pawłowska
 6. Kinga Pachura 

Mężczyźni

 1. Robert Faron
 2. Sławek Łabuziński
 3. Krzysztof Pogorzelski
 4. Artur Jabłoński
 5. Miłosz Szcześniewski
 6. Janusz Majer

Wyniki LETNIEGO BIEGU PIASTÓW

Jakuszycka Dziesiątka

Mężczyźni:

 1. Dariusz Kruczkowski (TS Regle Szklarska Poręba) – 39.20 min
 2.  Nataniel Swat (RMD Montrail Team) -40.32
 3. Andrzej Sitnik (Leśnica) – 42.34

Kobiety:

 1. Dominika Jarosz (TS Regle) – 48.19,
 2. Katarzyna Świeca (Centrum Narciarstwa Biegowego Pod Kopą) – 51.55,
 3. Beata Nowok (nabigowkach.pl) – 52.55.

Półmaraton

Mężczyźni:

 1. Piotr Holly (TS Regle) – 1:19.17
 2. Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto Team) – 1:19.54
 3. Robert Faron (Norafsport UKS Watra Kamienica) – 1:23.5

Kobiety:

 1. Natalia Grzebisz (Siedlce) – 1:36.53
 2. Ewa Majer (Norafsport Dobczyce) – 1:37.14
 3. Natalia Tomasiak (Kraków) – 1:38.42

Tomasz Hucał

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn