Najlepsze filmy narciarskie i snowboardowe – Pure Powder Tour rusza w trasę już w październiku!

przez Administrator | Opublikowano 04 września 2014 15:41

Wszyscy fani narciarstwa i snowboardu tej jesieni z pewnością nie będą się nudzić! Rozpoczynający się 4 października 2014 Pure Powder Tour oznacza premiery kinowe najlepszych filmów narciarskich i snowboardowych.

Cykl czterech imprez obejmie Kraków, Wrocław, Warszawę i Katowice. Oprócz najnowszych produkcji prezentujących wyczyny światowej elity narciarzy i snowboardzistów ekstremalnych, na przybyłych czekać będzie wystawa sprzętu adresowanego do entuzjastów sportów zimowych.

(fot. Alain Sleigher)

(fot. Alain Sleigher)

W dniu 4 października 2014 w krakowskim kinie Kijów. Centrum zainaugurowany zostanie Pure Powder Tour – seria premier najbardziej oczekiwanych tej jesieni filmów narciarskich i snowboardowych. Kolejne przystanki Touru to Wrocław (11 października), Warszawa (18 października) oraz Katowice (25 października). Podczas każdej z imprez będzie można zobaczyć najciekawsze produkcje, jakie przygotowały dla fanów ekstremalnych sportów zimowych wiodące światowe wytwórnie, a także zapoznać się z propozycjami wybranych producentów sprzętu zimowego.

W programie znajdzie się dwuletni projekt narciarskiego filmowego potentata Matchstick Productions pt. „Days Of My Youth” oraz równie mocna pozycja ich największego konkurenta Teton Gravity Research, zatytułowana „Almost Ablaze”. Fani freeskiingu z pewnością nie będą zawiedzeni – obie ekipy oznaczają zapierające dech w piersiach ujęcia, najlepszych riderów oraz najbardziej niesamowite miejsca na Ziemi, w jakich da się jeździć na nartach. Jednym słowem, to prawdziwe narciarskie Hollywood, a sale kinowe stanowią wyśmienite miejsce do oglądania tego typu produkcji.

(fot. Blake Jorgenson / Red Bull Content Pool)

(fot. Blake Jorgenson / Red Bull Content Pool)

Dwie deski to jednak nie wszystko – organizatorzy Pure Powder Tour przygotowali również bardzo ciekawe propozycje premier filmów dla snowboardzistów! Pokazy obejmą więc najnowsze dzieło jednej z najstarszych wytwórni snowboardowych Absinthe Films pt. „Heavy Mental”. Na wielkim ekranie pojawią się więc krajobrazy majestatycznych gór Alaski, na których swoje linie kreślić będą tacy zawodnicy jak Victor De Le Rue czy Jason Robinson. Filmowcy Absinthe Films uwiecznili także dużo materiału w miastach, których architektura została niezwykle kreatywnie wykorzystana do freestyle’owej jazdy na snowboardzie.

Drugim tytułem, włączonym do programu Pure Powder Tour, jest „Nipple Deep” autorstwa True Color Films. Zobaczymy wiele ton świeżego śniegu, najlepsze triki w naturalnym terenie oraz poczujemy ducha przygody podczas biwaków na oddalonych od cywilizacji lodowcach, na jakie udała się ekipa realizująca zdjęcia.

Pure Powder Tour to jednak nie tylko filmy – przed projekcjami, w hallach kin będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje sprzętu narciarskiego i snowboardowego, porozmawiać z przedstawicielami prezentujących się tam marek oraz podjąć decyzję na czym będzie się poszukiwało śniegu tej zimy! Będzie to także doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi podzielającymi zimowe pasje – wybrane przystanki Tour’u zakończą się hucznymi afterparty! Każdy kto już teraz tęskni za śniegiem, z pewnością powinien pojawić się na premierach z serii Pure Powder Tour!

Program premier w ramach Pure Powder Tour:

4 października 2014 – Kraków, kino Kijów Centrum

  • “Almost Ablaze” – Teton Gravity Research, bilety
  • „Heavy Mental” – Absinthe Films, bilety

11 października 2014 – Wrocław, kino Nowe Horyzonty

  • “Almost Ablaze” – Teton Gravity Research, bilety
  • „Heavy Mental” – Absinthe Films, bilety

18 października 2014 – Warszawa, kino Luna

  • “Days Of My Youth” – Matchstick Productions, bilety
  • “Nipple Deep” – True Color Films, bilety

25 października 2014 – Katowice, kino Kosmos

  • “Days Of My Youth” – Matchstick Productions, bilety
  • “Nipple Deep” – True Color Films, bilety

Piotr Gnalicki

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn