Festiwal Górskich Motywacji – dwa dni dla miłośników gór w Lublinie

przez Administrator | Opublikowano 11 września 2014 13:35

Targi Lublin S.A. w dniach 4-5 października 2014 roku zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – Festiwal Górskich Motywacji. Festiwal Górskich Motywacji to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane na Lubelszczyźnie. Imprezę dedykujemy miłośnikom gór, podróży i aktywnej formy spędzania czasu.

W trakcie dwóch dni trwania festiwalu Lublin odwiedzą popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W jednym miejscu zaprawieni w górskich wyprawach i wędrówkach ludzie związani z górami spotkają się z adeptami wielu różnych górskich aktywności. Festiwal będzie doskonałą przestrzenią do wymiany poglądów, wiedzy oraz umiejętności w pokonywania własnych ograniczeń.

festiwal14_756x282_1

Niezwykli Goście Festiwalu to m.in.:

  • Piotr Pustelnik – himalaista. Jako trzeci Polak i 20. człowiek na świecie zdobył wszystkie (14) ośmiotysięczniki, tzw. Koronę Himalajów i Karakorum. W 1996 i 2007 r. został uhonorowany przez Polski Komitet Olimpijski nagrodą Fair Play za nienaganną postawę etyczną podczas wypraw wysokogórskich.
  • Karim Hayat – pakistański wspinacz, przyjaciel polskich wypraw i uczestnik wielu najważniejszych ekspedycji w góry najwyższe.
  • Aleksandra Dzik – pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR i tym samym uzyskała prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Przewodnik górski, narciarz, wspinacz i jak sama o sobie pisze, specjalistka od wyjazdów w góry Azji.
  • Bartosz Mejsner & Kamil Grudzień – polski zespól biegaczy górskich. Ich ostatni, wyjątkowy wyczyn to udział w zawodach UTMB w biegu wokół masywu Mont Blanc.

banner www_960x100

Budowany z niezwykłą starannością program, to nie tylko spotkanie z wyjątkowymi osobistościami, to również liczne bloki tematyczne m.in.: „zainspiruj wyprawą”, „lubelska góra doświadczeń”, „spotkania pokoleń”.

Współorganizatorem Festiwalu jest Klub Wysokogórski Lublin.

LUBLIN 4-5 PAŹDZIERNIKA 2014.

I FESTIWAL GÓRSKICH MOTYWACJI. ZAINSPIRUJ SIĘ WYPRAWĄ.

 

Informacja prasowa 

 Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn