Nowy materac Therm-a-Rest EvoLite

przez Administrator | Opublikowano 01 sierpnia 2014 14:30

EvoLite – nowy materac marki Therm-a-Rest – łączy łatwość i prostotę obsługi materaca samopompującego z komfortem użytkowania, znanym z materacy z nadmuchiwanymi komorami powietrznymi. Połączenie tych cech jest efektem zastosowania nowego rodzaju pianki; Therm-a-Rest twierdzi, że materiał ten jest najlżejszym i najbardziej ściśliwym materiałem tego typu na rynku. Materac ma oferować komfort porównywalny z materacem NeoAir.

EvoLite ma 5 cm grubości i wykorzystuje materiał Atmos – nowy rodzaj pianki, która jest lżejsza i bardziej ściśliwe niż standardowe pianki uretanowe stosowane w innych materacach Therm-a-Rest. Piankę wylewa się w ściśle kontrolowanej atmosferze, w specjalnej wyizolowanej komorze, co pozwala na precyzyjną kontrolę spieniania, porowatości i grubości. Wszystkie gazy używane w komorze są przechwytywane i oczyszczane przed odprowadzeniem do atmosfery. Dzięki temu proces produkcji jest dużo bardziej przyjazny dla środowiska.

thermarest

Konstrukcja materaca EvoLite opiera się na naprzemiennym zastosowaniu pianki i kanałów powietrznych w celu zmniejszenia masy produktu, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji samo napełniania i pożądanego współczynnika izolacji oraz odpowiedniej miękkości. Z powodu nowej konstrukcji, materac EvoLite jest aż dwa razy grubszy od ProLite, posiada mniej więcej te same wartości współczynnika R – 2.1 wobec 2.2 w przypadku ProLite, przy naprawdę niewielkim zwiększeniu wagi – z 460 g dla rozmiaru Regular do 480 g.

Nowy materac Therm-a-Rest EvoLite będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2015 roku.

Źródło: Therm-a-Rest

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn