Nowość od Salomona – buty wysokogórskie S-Lab Carbon X Alp GTX

przez Administrator | Opublikowano 01 sierpnia 2014 13:36

W sezonie wiosennym 2015 roku Salomon przygotował nowe, a w każdym razie od dawna nieobecne w kolekcji Salomona, buty wysokogórskie. Jest to mimo wszystko wyjątkowa propozycja na rynku, zważywszy na wagę modelu i jego potencjalne zastosowanie. Salomon stworzył buta dla potrzeb wykreowanego przez siebie nowego sportu outdoorowego – bo tak chyba można określić wyczyny Kiliana Jorneta na alpejskich (i nie tylko) szczytach. Dla tych, którzy chcieliby poruszać się szybko i super szybko w alpejskim terenie stworzono S-Lab X Alp Carbon GTX.

Salomon S-Lab Carbon X Alp GTX

Salomon S-Lab Carbon X Alp GTX

Lekki (500g lub 17,64 uncji) S-Lab Carbon X Alp GTX jest najbardziej dynamicznym butem z nowej serii X Alp marki Salomon. Skonstruowany przy użyciu opatentowanej technologii Carbon Edging Chassis, jest bardzo elastyczny jak na swoją kategorię, jednocześnie pozostaje stabilny poprzecznie. Buty S-Lab Carbon X Alp GTX są kompatybilne z rakami paskowymi, co jak na buty do nietypowej, ale jednak biegowej dyscypliny, jest czymś wyjątkowym. W efekcie otrzymujemy interesującą propozycję – w porównaniu do typowych górskich butów, dużo sztywniejszych i cięższych, S-Lab Carbon X Alp GTX jest prawdziwym przełomem. Nie są to buty do wspinaczki lodowej czy mikstu, ale sprawdzą się już w turystyce lodowcowej czy w szybkich podejściach pod alpejskie ściany, czy też właśnie w superszybkich wejściach graniowych i klasycznych. Należy mieć jednak na uwadze, że docieplono je jedynie do poziomu – 7°C. Są to zatem wysoce wyspecjalizowane buty, dla specyficznego grona użytkowników.

Salomon S-Lab Carbon X Alp GTX

Salomon S-Lab Carbon X Alp GTX

Buty posiadają zintegrowaną i zapinaną na zamek z osłoną cholewkę. Oczywiście za wodoodporność odpowiada technologia Gore-Tex. Przód buta chroni 2.5mm gumowy otok, zapiętek to 1,5 gumowego otoku. Specjalne nasadki ochronne zabezpieczają kostki przed kamieniami.

System Sensifit, znany z superlekkich butów biegowych Salomon, pozwala na precyzyjne dopasowanie, wygodę i bezpieczeństwo. System Quicklace i zintegrowany język pod stoptutem pozwala na płynne dopasowanie w zależności od terenu.

Podeszwa to słynna Contagrip. Dwie warstwy EVA w podeszwie środkowej zarówno izolują but, jak i odpowiadają za amortyzację.

Salomon S-Lab Carbon X Alp GTX będzie dostępny od wiosny przyszłego roku a cena będzie oscylować wokół 300 dolarów.

Źródło: Salomon 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn