Nowe trasy biegowe po Wielkopolskim Parku Narodowym

przez Administrator | Opublikowano 04 sierpnia 2014 12:36

Z myślą o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały rok, z inicjatywy Gmin: Mosina, Puszczykowo, Komorniki i Stęszew, przy współpracy WPN powstał projekt „Aktywna Trójka”- trasy trzech aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym.

at1800x600_2

Wielkopolski Park Narodowy jest miejscem, w którym chętnie przebywamy w otoczeniu pięknej przyrody, malowniczych krajobrazów i cudownej ciszy, tak różnej od wielkomiejskiego zgiełku. To tu chętnie wybieramy się na weekendowe wycieczki poza miasto: na piknik, nad jezioro, w poszukiwaniu oddechu. Czyste, pachnące lasem i wodą powietrze to wymarzone warunki do uprawiania sportów, zarówno latem, jak i zimą. Biegacze od dawna doceniają walory WPN, aktywnie spędzając tu czas na treningach. Różnorodność leśnego terenu, ukształtowanego przez lodowiec, daje bowiem wiele możliwości do rozwoju i podnoszenia formy.

Zachęcamy do wyruszenia na leśne ścieżki i dukty, zostawienia monotonii tych samych miejskich uliczek i docenienia zalet biegania w naturze – przez cały rok. Trasy prowadzą przez najatrakcyjniejsze rejony Parku, prowadzą wzdłuż jezior, pól, łąk i miejsc historycznych. Wybór aktywności na szlakach jest spory, nowością dla biegaczy mogą stać się zimą narty biegowe, gdyż po trasach można również śmiało szusować po grubej pokrywie śnieżnej. Ciekawe krajobrazowo trasy znajdą swoich miłośników również wśród uprawiających nordic walking.

at21800x600

Postanowiliśmy przygotować trasy tak, aby stały się idealnym miejscem treningów dla biegaczy. W ten sposób powstały 4 oznakowane pętle o łącznej długości 55 km, około 85 tabliczek kierunkowych, łączniki pomiędzy trasami, możliwości wydłużania i indywidualnego doboru kilometrażu, 6 tablic z poglądową mapą terenu oraz punktami odniesienia, dodatkowe toalety. Dodatkowym atutem jest także dostępność parkingów i miejsc wypoczynkowych.

at800x600

Początki tras znajdują się w czterech miejscowościach położonych na południu od Poznania:

Komorniki ( początek pętli 10,1 km parking: ul. Dworcowa 5, około 15 km z centrum Poznania)

Mosina ( początek pętli 7,4 km parking: ul. Skrzynecka – Stacja Turystyczna Osowa Góra, około 21 km z centrum Poznania)

Puszczykowo ( początek pętli 20 km parking: Jeziory, około 22 km z centrum Poznania)

Stęszew ( początek pętli 12,2 km parking: Jezioro Lipno, około 23 km z centrum Poznania)

Pętle posiadają oznaczone „łączniki” dzięki, którym można swobodnie łączyć i przemieszczać się pomiędzy trasami.

Mapa dostępna również na stronach: www.wielkopolskipn.pl/, www.komorniki.pl, www.mosina.pl, www.puszczykowo.pl , www.steszew.pl i TUTAJ.

Informacja prasowa

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn