Mactronic Walle II – tylna lampa rowerowa zapewniająca widoczność z… 1 km

przez Administrator | Opublikowano 25 sierpnia 2014 9:44

Polska firma Mactronic zaprezentowała odświeżoną wersję jednego ze swoich najbardziej cenionych produktów – tylnej lampy rowerowej Walle. Model Walle II charakteryzuje się nowym, delikatniejszym kształtem oraz odświeżoną konstrukcją głowicy, dzięki której światło lampy jest widoczne nawet z odległości 1 kilometra.

Najnowszy produkt Mactronic pojawia się na rynku w idealnym momencie – tuż przed okresem jesiennym, gdy noce coraz dłuższe, a zmierzch nastaje coraz szybciej.

Mactronic_walle II_2a

Mocną stroną nowej lampy jest odświeżone wzornictwo – Walle II jest delikatniejsza w wyglądzie i nowocześniejsza. Subtelniejszy kształt ma też przycisk włączający (nie jest już czarny i tak masywny). Dzięki tym zewnętrznym zmianom lampka stała się opływowa w kształcie i jeszcze bardziej przyciąga uwagę swym wyglądem.

Ale nowe wzornictwo to nie wszystko – najważniejszą zaletą Walle II jest fakt, iż zapewnia ona rowerzyście doskonałą widoczność na ulicach, drogach rowerowych i w terenie. Testy przeprowadzone przez producenta wykazały, że lampę widać z odległości 1 kilometra. Oznacza to, że światło zobaczą osoby znajdujące się 9,5 długości boisk piłkarskich za rowerem – dla kierowcy jest to wystarczający dystans aby kilkakrotnie przygotować się do ominięcia rowerzysty na drodze.

W modelu Walle II zastosowano dwie diody 0,2 W oraz dwie soczewki rozpraszające – pozwoliło to zarówno na zredukowanie zużycia energii, ale też na uzyskanie snopu światła który nie oślepia osób jadących za posiadaczem nowej lampy Mactronic. Lampa jest zasilana dwiema bateriami AAA, a maksymalny czas świecenia wynosi do 70 godzin (czyli ponad 2x dłużej niż w przypadku starego modelu).

Nowa lampka montowana jest wertykalnie co powoduje, że światło wychodzące z lampy jest zawężone w pionie, a szerokie w poziomie. Walle II idealnie nadaje się do jazdy w terenie w każdych warunkach atmosferycznych (lampa jest bryzgoszczelna – co z pewnością może okazać się przydatne jesienią).

Warto dodać, że lampa Walle II uzyskała certyfikaty dopuszczające ją do sprzedaży we Francji, Niemczech oraz Danii (spełnienie rygorystycznych wymogów technicznych obowiązujących na tych rynkach świadczy o najwyższej jakości nowego produktu Mactronic).

Ceną lampy Mactronic Walle II ustalono na ok. 54 zł.

Informacja prasowa marki Mactronic

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn