Edelrid dla najmłodszych wspinaczy

przez Administrator | Opublikowano 04 sierpnia 2014 17:12

Każdy z nas był dzieckiem i doskonale pamięta jak ekscytujący i pociągający dla dzieci jest ruch w pionowej przestrzeni. Dlatego nie jest dziwne, że liczba dzieci podejmujących sportową aktywność wspinaczkową szybko rośnie, podobnie jak poziom pokonywanych przez nie trudności. Młodzi wspinacze podnoszą poziom trudności, prowadząc drogi także o ekstremalnym charakterze, a to wymaga rozpoczęci przygody ze wspinaniem we wczesnym wieku dziecięcym.

Zrzut ekranu 2014-08-04 (godz. 17.07.05)

W sezonie 2015 Edelrid prezentuje produkty do wspinaczki skierowane do najmłodszych. Produkty oferują wiele korzyści z perspektywy zarówno dzieci, jak i rodziców. Z punktu widzenia tych ostatnich, bezpieczeństwo i możliwość dopasowania rozmiaru do rosnących wciąż dzieci, są niebagatelnymi zaletami.

Zrzut ekranu 2014-08-04 (godz. 17.05.37)

Nowa uprząż Fraggle spełnia wszystkie stawiane jej wymagania. Fraggle posiadająca wyściełane szelki jest przeznaczona dla młodych wspinaczy o wadze do 40 kg. To jedyna na rynku, w pełni wyściełana pełna uprząż dla dzieci. Dwie klamry sprawiają, że szybko i łatwo osiągnąć wymagany stopień dopasowania – wszystko dzięki połączeniu pasa i nowo zaprojektowanych połączeń; konstrukcja taka umożliwia dopasowanie wyścielanych części uprzęży do rozmiaru dziecka i kształtu jego ciała.

Edelrid, Fraggle

Edelrid, Fraggle

Żadna z taśm, z których wykonano pętle, nie może ulec skręceniu. Paski stabilizują się automatycznie i są zawsze w optymalnej pozycji. Taka intuicyjna konstrukcja pozwala dzieciom ubrać uprząż bez pomocy rodziców. Fraggle, podobnie jak jego poprzednik, posiada punkt mocowania także z tyłu. Oba punkty mocowania pozostają powyżej środka ciężkości ciała, w każdym momencie zapewniając pionową pozycje osoby wiszącej. Jasne kolory sprawiają, że Fraggle jest uprzężą miłą dla oka.

Podobnie ciekawym produktem jest uprząż Finn, która posiada regulowany pas biodrowy i może być idealnie dopasowana do nietypowej budowy dzieci.

Edelrid, Finn

Edelrid, Finn

Podobnie jak Fraggle, Finn używa 15 mm klamry Block Slider, która zapewnia płynną regulację dopasowania. Pętle sprzętowe w większym rozmiarze mogą pomieścić do czternastu ekspresów, tak aby sprzęt nie ograniczał młodych ambicji i dojrzałych umiejętności.

Niezbędne do wspinaczki i popularne buty wspinaczkowe Crocy są teraz dostępny w nowym kolorze. Miękki materiał na górze buta, sprawia że są komfortowe dla młodych stóp. Dzięki rzepom but jest prosty w obsłudze. Konstrukcja butów wspomaga efektywną pracę nóg.

Edelrid, Crocy

Edelrid, Crocy

W kolekcji nie może zabraknąć małego worka na magnezję – worek Bandit jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Wnętrze wyłożone jest miękkim fleecem. Worek jest zaciągany sznurogumkę jak każdy prawdziwy worek na magnezję. Szczelnie zamknięcie worka zabezpiecza zawartość przed nieco niefrasobliwym traktowaniem. Tak jak w przypadku worków dla dorosłych wspinaczy, Bandit mocuje się na pasku zapinanym w talii, posiada także szlufkę na szczoteczkę.

Edelrid, Bandid

Edelrid, Bandid

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, Edelrid wprowadził stylowy i bezpieczny kask Kids’ Shield II. Model jest idealny dla dzieci i uzupełnia kolekcję pod względem funkcjonalnym i kolorystycznym.

Edelrid, Kids’ Shield II

Edelrid, Kids’ Shield II

 

Pokrętło systemu regulacji umieszczone tradycyjnie – z tyłu głowy – pozwala dokładnie dopasować kask do rozmiaru głowy dziecka w przedziale obwodu od 48 do 56 cm. Model wyposażony jest w wyjmowane wewnętrzne podkładki i zapinany pod brodą pasek.

Informacja prasowa marki Edelrid

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn