Wyprawy PHZ na Broad Peak Middle: sen w obozie drugim, celem obóz trzeci

przez Administrator | Opublikowano 03 lipca 2014 9:56

Jak donoszą himalaiści z bazy pod Broad Peak Middle, 29 czerwca został założony obóz drugi. Celem na najbliższe dni jest obóz trzeci.

Obóz drugi na wysokości 6250 m n.p.m. w niedzielę przedpołudniem założyli Jarosław Gawrysiak, Krzysztof Stasiak i Kacper Tekieli. Himalaiście spędzili w nim noc, a następnie zeszli do bazy.

Himalaiści z wyprawy na Broad Peak Middle (fot. Kacper Tekieli)

Himalaiści z wyprawy na Broad Peak Middle w okolicach obozu drugiego (fot. Kacper Tekieli)

Odpoczynek (fot. Marek Chmielarski)

Odpoczynek (fot. Marek Chmielarski)

W kolejnych dniach obóz osiągnęły i zaopatrzyły kolejne dwa zespoły: 30 czerwca Agna Bielecka, Piotr Tomala i Grzegorz Bielejec, a w dniu kolejnym Jerzy Natkański, Mariusz Grudzień i Marek Chmielarski. Większość uczestników po nocy w C2 wyszła kilkaset metrów ponad namiot, w tym Gawrysiak i Stasiak pod granice 7000m. W dniu dzisiejszym ostatni uczestnicy zeszli do bazy. Wszyscy czują się bardzo dobrze. Za kilka dni zostanie podjęta próba założenia C3 – informuje Kacper Tekieli.

Na dzisiaj prognozowane było załamanie pogody.

Źródło: Facebook

***

Wyprawa na Broad Peak Middle

Kierownikiem wyprawy unifikacyjnej na Broad Peak Middle (8016 m n.p.m.) odbywającej się w ramach Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artur Hajzera, jest Jerzy Natkański. Pozostali członkowie to: Jarosław Gawrysiak, Agnieszka Bielecka, Grzegorz Bielejec, Marek Chmielarski, Mariusz Grudzień, Kacper Tekieli oraz Piotr Tomala. Do wyprawy na własny koszt dołączył Krzysztof Stasiak.

Uczestnicy wyprawy na Broad Peak Middle. Od lewej u góry: Jerzy Natkański, Agnieszka Bielecka, Grzegorz Bielejec. Od lewej w środku: Marek Chmielarski, Jarosław Gawrysiak, Mariusz Grudzień. Od lewej na dole: Kacper Tekieli, Piotr Tomala, Krzysztof Stasiak

Uczestnicy wyprawy na Broad Peak Middle. Od lewej u góry: Jerzy Natkański, Agnieszka Bielecka, Grzegorz Bielejec. Od lewej w środku: Marek Chmielarski, Jarosław Gawrysiak, Mariusz Grudzień. Od lewej na dole: Kacper Tekieli, Piotr Tomala, Krzysztof Stasiak

Broad Peak Middle jest jednym z wierzchołków potężnego masywu Broad Peak, wznosi się na południowy wschód od K2. Co ważne, Broad Peak Middle jest celem trudniejszym i ambitniejszym od Broad Peaka. Pierwszego wejścia na Broad Peak Middle dokonali 28 lipca 1975 roku polscy wspinacze w czasie wyprawy Klubu Wysokogórskiego z Wrocławia: Kazimierz Głazek, Janusz Kuliś, Marek Kęsicki, Andrzej Sikorski i Bohdan Nowaczyk. Podczas schodzenia z wierzchołka śmierć ponieśli Nowaczyk, Sikorski i Kęsicki. Na szczycie Broad Peak Middle stanęli także Jerzy Kukuczka i Wojtek Kurtyka podczas trawersu całego masywu Broad Peaku w stylu alpejskim w 1984 roku. Zjeżdżali wówczas drogą, która będzie teraz celem wyprawy Polskiego Himalaizmu Zimowego.

Broad Peak Middle (fot. Polski Himalaizm Zimowy)

Broad Peak Middle (fot. Polski Himalaizm Zimowy)

Więcej informacji o wyprawach na K2 i Broad Peak Middle znajduje się w naszym artykule, wszyscy członkowie wyprawy opisani są TUTAJ, najświeższe wieści z wypraw można znaleźć w zakładce „PHZ” w menu Outdoor Magazynu oraz na fanpage Polskiego Himalaizmu Zimowego i stronie polskihimalaizmzimowy.pl.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn