W drodze na The North Face Kalymnos Climbing Festival – jak dotrzeć?

przez Administrator | Opublikowano 17 lipca 2014 12:28

Już za niecałe trzy miesiące rozpocznie się 3. edycja The North Face Kalymnos Climbing Festival. Oto kilka wskazówek jak dostać się na tę grecką wyspę.

Za sprawą The North Face Kalymnos Climbing Festival położona na Morzu Egejskim wyspa staje się jednym z najpopularniejszych kierunków dla amatorów wspinaczki. Miłośników tego sportu przyciąga tam przede wszystkim doskonałej jakości skała, kilkaset dróg, piękna pogoda, a także klimat spokojnych rybackich wiosek.

The North Face Kalymnos Climbing Festiwal (fot. The North Face/Damiano Levanti)

The North Face Kalymnos Climbing Festiwal (fot. The North Face/Damiano Levanti)

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w odbywającym się między 9 a 12 października festiwalu, powinni rozpocząć przygotowania już teraz.

Podstawą jest oczywiście transport. Na Kalymnos dostać się można na wiele sposobów. Zdecydowanie najszybszy będzie samolot. Lot z Warszawy do Aten zajmie nam ok. 2,5 godziny. Stamtąd można kontynuować podróż również samolotem – przelot na lotnisko Kalymnos trwa około 1 godziny. Można wybrać drugą opcję, jaką jest rejs z głównego portu Aten – Pireusu. Taka podróż trwa około 10 godzin.

Wiele biur podróży oferuje loty czarterowe na pobliską wyspę Kos. Czas podróży z Warszawy to około 2,5 godziny. Na miejscu należy przedostać się do portu Mastihari, skąd prom w niecałą godzinę dociera do brzegu Kalymnos.

The North Face Kalymnos Climbing Festiwal (fot. The North Face/Damiano Levanti)

The North Face Kalymnos Climbing Festiwal (fot. The North Face/Damiano Levanti)

Na odwiedzających czekają liczne hotele położone w najbardziej urokliwych miejscach wyspy. Ich cena, w zależności od sezonu, waha się między 30 a 70€ za dwójkę ze śniadaniem. Tańszym wyborem dwuosobowe apartamenty z łazienką i kuchnią, których cena wynosi od 20 do 40€ za dzień.

Pomocna w znalezieniu zakwaterowania oraz transportu będzie strona www.kalymnosinfo.com.

W przeciągu ostatnich kilku lat Kalymnos zyskał miano prawdziwego raju dla wspinaczy. Niewątpliwie urok tego miejsca, możliwość otwierania nowych dróg oraz niespotykana nigdzie indziej atmosfera sprawiają, że każdy z miłośników tego sportu powinien odwiedzić tę wyspę choć raz.

Więcej informacji na temat The North Face Kalymnos Climbing Festival pojawi się już wkrótce na stronie www.thenorthface.com

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn