Tatrzański Park Narodowy wysoko w rankingu CNN

przez Administrator | Opublikowano 15 lipca 2014 10:55

W rankingu 30. najlepszych parków narodowych świata (poza USA) telewizji CNN, 12. miejsce zajął Tatrzański Park Narodowy, wyprzedzając m.in. afrykański park Krugera oraz australijski Uluru-Kata Thuta.

Jak podaje CNN na swojej stronie internetowej, w rankingu nie uwzględniono parków na terenie USA. Do oceny brano pod uwagę m.in. walory przyrodnicze i krajobrazowe miejsc, bezpieczeństwo i gościnność lokalnych mieszkańców.

W Dolinie Pięciu Stawów (fot. Outdoor Magazyn)

W Dolinie Pięciu Stawów (fot. Outdoor Magazyn)

Pierwsze miejsce w rankingu zajął argentyński Iguazu, na którego obszarze znajduje się puszcza tropikalna i spektakularne wodospady. Przed TPN znalazły się m.in. Cairngorms – w Szkocji, Tikal – w Gwatemali, Galapagos – w Ekwadorze, Goreme – w Turcji.

Krokusy w Tatrach (fot. TPN)

Krokusy w Tatrach (fot. TPN)

To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że doceniono walory Tatr, a także działania pracowników parku na rzecz ochrony przyrody – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Źródło: TPN

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn