Nowy model kultowego plecaka XC3 marki Pajak

przez Administrator | Opublikowano 23 czerwca 2014 14:27

Waga całkowita nowego modelu to 590 g (620 g wliczając demontowany pas piersiowy). Puryści wagowi mogą jeszcze bardziej obniżyć ciężar plecaka demontując kevlarowe linki oraz ekspander gumowy, zbijając wagę do 565 g.<--break-> Przy pojemności 42l, to jeden z lepszych wyników na świecie.

XC3_BURGUNDY_FRONT

Co ciekawe, mimo tak drastycznego obniżenia wagi (poprzednia wersja ważyła 780 g), plecak zyskał znacznie wygodniejszy system nośny wraz z całkowicie nowym pasem biodrowym, wyposażonym aż w dwie kieszonki, jak również całkowicie podklejone szwy.

Xc3_burgundy_side1

Xc3_burgundy_side2

XC3 to ultralekki plecak przeznaczony do lekkiej i szybkiej turystyki (Light & Fast). Zaprojektowany dla osób liczących każdy gram ekwipunku.

System zamykania roll-top oraz w pełni podklejane szwy w połączeniu z silikonizowaną cordurą skutkuje niską wagą i wysoką wodoodporność. Wzmocnienia w dolnej części plecaka zapewniają wysoką wytrzymałość. Najnowsza wersja plecaka została wyposażona w wodoodporny zamek na boku, ułatwiający dostęp do komory głównej plecaka oraz system mocowania bukłaka z wodą.

Xc3_burgundy_det3

Xc3_burgundy_det5

Xc3_burgundy_det2

Xc3_burgundy_det1

Plecak otrzymał wyróżnienie Must Have na Łódź Design Festival 2013. Został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem w konkursie Śląska Rzecz XC3 nominowano dwukrotnie w konkursie Polski Wzór, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Specjalnie przygotowana wersja tego plecaka XC3 AB Edition towarzyszyła Andrzejowi Bargielowi w zakończonym sukcesem zjeździe na nartach z ośmiotysięcznika Shishapangma 8013 m n.p.m. W ramach wyprawy Shishapangma Ski Challenge Andrzej jako pierwszy Polak w historii zdobył ośmiotysięcznik na nartach turowych i zjechał z niego w 35 minut. Więcej na temat tego wyczynu przeczytacie na blogu Andrzeja.

Xc3_burgundy_det6

Wersja XC3 AB Edition posiada diagonalne mocowanie nart, dodatkowe wzmocnienia z CORDURY oraz liczne ułatwienia dostępu. Plecak zaprojektowany wspólnie z Andrzejem będzie dostępny wkrótce w limitowanej serii HIC SUNT LEONES.

Informacja prasowa marki Pajak

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn