Lavaredo Ultra Trail – piękny ultra w Dolomitach startuje 27 czerwca

przez Administrator | Opublikowano 24 czerwca 2014 13:45

W piątek 27 czerwca o godzinie 23.00 aż 800 zawodników wyruszy na trasę biegu The North Face Lavaredo Ultra Trail we włoskich Dolomitach. Imponujące widoki, single tracki, czerwone skały i śnieg będą towarzyszyć ultrasom w 119 km dystansie ze startem i metą w słynnej Cortinie d’Ampezzo.

altimetria_lut

mappa_lut

Limit 31 godzin i ponad 5800m przewyższenia zapowiada ciekawą rywalizację – na podobnej trasie w 2012 roku (w 2013 roku zawody skrócono do 83km) zwyciężyli Iker Karrera z czasem 12h 26min, a wśród pań najszybsza była Francesca Canepa w 15h 58min. Dotychczas w Lavaredo tryumfowali Sebastian Spehler, Sebastian Chaigneau oraz aż trzykrotnie Csaba Nemeth, znany ze zwycięstwa w Biegu 7 Dolin.

Na starcie zobaczymy też kilku Polaków, min. Piotrka Hercoga z Salomon Suunto Team, który już od tygodnia aklimatyzuje się do włoskiego powietrza.

Piotr Hercog w Dolomitach (fot. arch. Piotr Hercog)

Piotr Hercog w Dolomitach (fot. arch. Piotr Hercog)

Piotr Hercog w Dolomitach (fot. arch. Piotr Hercog)

Piotr Hercog w Dolomitach (fot. arch. Piotr Hercog)

Forma idzie mam nadzieję wzwyż, trochę kilometrów przez ostatnie cztery dni już zrobiłem. Jeszcze dziś 25 km z 2000m podbiegu i luzuję – w środę i czwartek już tylko bardzo lekkie treningi. Pogodę do dzisiaj mieliśmy bajkową, teraz już burzowo i deszczowo, i tak zapowiadają do niedzieli. Będzie chłodno, ale nie martwię się tym – wszak wszyscy mają tak samo ;-) – napisał rano Piotrek. – Odcinki trasy są zróżnicowane – pierwsza część to raczej szybkie szutry i single tracki, ale druga część da trochę do wiwatu: duże wysokości, mnóstwo śniegu i trochę kamieni, ot i całe Alpy. Ja chciałbym dobiec w pierwszej 15, ale myślę, że jest dużo solidnych zawodników, między którymi będą małe różnice, a jest ich ze 40…

Piotr Hercog w Dolomitach (fot. arch. Piotr Hercog)

Piotr Hercog w Dolomitach (fot. arch. Piotr Hercog)

hercog2

W tej chwili lista startowa zniknęła ze strony, ale według informacji organizatorów we Włoszech zobaczymy min. Antona Krupicke, braci Sébastien i Sylvain Camus (Team Garmin), Emmanuel Gault (Team Asics), Antoine Guillon, Christophe Le Saux i Cyrila Cointre (Waa Team). Z USA Mike Foote (Team The North Face), Dave Mackey (Team Hoka) i Johna Tidd. Będzie także Hiszpan Yeray Duran, Nowozelandczyk Scott Hawker (Team Hoka) i Niemiec Matthias Dippacher . Z bardziej egzotycznych zawodników zobaczymy reprezentanta wyspy Reunion Freddy Thevenin i speca od biegów wysokościowych Nepalczyka Upendra Sunuwara. Gospodarze wystawią mocnych Ivana Geronazzo i Stefano Trisconi (zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce w ubiegłym roku) czy Ivano Moline, który był drugi w Ultra Trail Atlas Toubkal w Maroku.

Od piątku wieczorem zapraszamy na relację na żywo na stronie zespołu. Noc zapowiada się niezwykle ciekawie!

http://trailrunning.pl/kategoria/aktualnosci/

Strona zawodów: http://www.ultratrail.it/en/

Monika Strojny

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn