Wyprawa Kangchenjunga North Face Expedition 2014: D’Artagnan, Aramis i Portos

przez Administrator | Opublikowano 13 maja 2014 10:25

Uczestnicy wyprawy Kangchenjunga North Face Expedition 2014 wczoraj świętowali urodziny Adama Bieleckiego w bazie. A wcześniej założyli obóz III na wysokości 7050 m n.p.m.

Żółta linia to droga Messnera z maja 1982 roku, zielona – wariant trwającej wyprawy (fot. arch. Alex Txicon)

Żółta linia to droga Messnera z maja 1982 roku, zielona – wariant trwającej wyprawy (fot. arch. Alex Txicon)

Denis Urubko relacjonuje:

Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie z Waszej strony, przyjaciele FBU nas wszystko w porządku. Podczas wspinania okazało się, że droga ma więcej trudności, niż spodziewaliśmy się, gdyż warunki lodowe są w tym roku bardzo niekorzystne. Wiszą seraki i byliśmy zmuszeni żeby pracować w północnym siodle. Osiemnaście 70-metrowych linW rezultacie wyszliśmy trochę bardziej w prawo i wyżej na wysokości około 7050 m, postawiliśmy C3.

Adam Bielecki i Alex Txikon na 7200m (fot. arch. Alex Txikon)

Adam Bielecki i Alex Txikon na 7200m (fot. arch. Alex Txikon)

Denis w pracy (fot. arch. Denis Urubko)

Denis w pracy (fot. arch. Denis Urubko)

Widok z C3 (fot. Alex Txikon)

Widok z C3 (fot. Alex Txikon)

Po piekielnym C2, gdzie było zimno, co chwila zasypywanego lawinami, C3 wydawał się dla nas prawdziwym rajem. Słoneczko. Tym bardziej, że droga na grani na początku była bardzo prosta, bezpieczna. Dalej bastion stoi przed nami wielkim “znakiem zapytaniem”, ale wygląda do przejścia. Za parę dni Alex, Adam i Dima (D’Artagnan, Aramis i Portos) wyjdą nad nim pracować. Dalej widzie już plateau na wierzchołek szczytowy i powinno być o wiele łatwiej.

Cały zespół generalnie dobrze się czuje, wszyscy mają optymizm w oczach. Dzisiaj Adam Bielecki ma urodziny. Prezenty, budynie i takie tam!

Urodziny Adama Bieleckiego (fot. arch. Denis Urubko)

Urodziny Adama Bieleckiego i tort :) (fot. arch. Denis Urubko)

adam

Adam (fot. Alex Txikon)

Adam (fot. Alex Txikon)

Czasu mamy jeszcze na dwie próby ataku. Mamy wielkie nadzieje na dobrą pogodę. BC jeszcze czasami zasypuje śniegiem na 10 – 15 cm, ale kiedy wygląda słońce, to życie w trawie, po zejściu z 2000 m, po prostu przyciąga swoim oczarowaniem. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, Denis.

***

W międzynarodowej wyprawie Kangchenjunga North Face Expedition 2014 biorą udział: Adam Bielecki (Polska), Denis Urubko (Rosja), Artiom Braun (Rosja), Dmitrij Siniev (Rosja) oraz Alex Txikon (Hiszpania). Celem Adama, Denisa, Alexa i Artioma jest wejście aklimatyzacyjne na szczyt, a następnie wytyczenie nowej drogi w stylu alpejskim na północnej ścianie Kanczendzongi. Na stronie alextxikon.racetracker.es można śledzić aktualne położenie wyprawy, zaś na fanpage Denisa Urubko najnowsze wieści.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn