Rewolucja w sandałach – 30-lecie marki Teva

przez Administrator | Opublikowano 20 maja 2014 11:27

Wiosną 2014 roku mija 30 lat, odkąd młody przewodnik spływów kajakowych po Wielkim Kanionie stworzył pierwszy na świecie model sandała sportowego i tym samym zrewolucjonizował przemysł obuwniczy.<--break->

Mark Thatcher, założyciel Tevy, zaczynał od sprzedawania produktów prosto ze swojego samochodu. Lekkie i wygodne sandały szybko zyskały zwolenników. Zaletą ich było to, że mogły być używane zarówno w środowisku “suchym”, jak i w wodzie. Sprawdzały się na śliskim i mokrym podłożu, a także podczas spacerów po mieście. Innowacyjna była prosta konstrukcja: składały się z nylonowych pasków przyczepionych do gumowej podeszwy. W 1988 r. system ten został opatentowany jako Universal Strapping System.

Mark Thatcher, założyciel Tevy

Mark Thatcher, założyciel Tevy

Z czasem Teva nie tylko doskonaliła kolejne modele sandałów, ale i rozszerzyła gamę swojego asortymentu o buty sportowe i casualowe.

Z okazji świętowania 30-lecia marki firma Teva przypomina jeden z pierwszych modeli, który pojawił się na rynku – sandały Original Universal w klasycznych kolorach i nostalgicznych wzorach.

Sandały Original Universal

Sandały Original Universal

Original Universal to niezwykle lekkie sandały wyposażone w tradycyjne nylonowe taśmy, wytrzymałą gumową podeszwę i wkładkę EVA dla pełnego komfortu. To sandały dla tych, którzy poszukują prostoty, wygody i niezawodnej jakości.

Szczegóły:

  • System Durabrasion™ daje solidne poczucie równowagi i idealnego rozłożenia ciężaru na stopie, wydajne i trwałe idealnie nadają się na każdy dzień.
  • Paski zapinane na rzepy.
  • Idealne dopasowanie do stopy, dzięki systemowi regulacji.
  • Wkładka EVA dla pełnego komfortu.
  • Antybakteryjny dodatek Microban Zinc zastosowany w sandałach powstrzymuje rozwój grzybów i bakterii, a tym samym zapobiega przykremu zapachowi. Microban Zinc nie zmywa się i nie ściera.

teva1

Firma Teva, tak samo jak przed 30 laty, tworzy wyjątkowe obuwie dla aktywnych poszukiwaczy nowych wrażeń. Wszystkie modele łączą w sobie komfort, funkcjonalizm i niebanalne wzornictwo. Firma zapewnia, że będzie kontynuować swoją misję.

Dystrybucja w Polsce: Ravenoutdoor, Kraków

Informacja prasowa firmy RavenOutdoor

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn