Góra książek w tatrzańskim schronisku – rusza Biblioteka Górska w Roztoce

przez Administrator | Opublikowano 20 maja 2014 11:39

Tatrzańskie Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki uruchomiło dla turystów w starej drewnianej szafie Bibliotekę Górską.

Schronisko w Dolinie Roztoki

Schronisko w Dolinie Roztoki

W górach pogoda potrafi zaskoczyć turystów – mówi gospodarz schroniska, Anna Krupa – a nie ma niczego lepszego jak lektura dobrej książki na schroniskowym ganku. Za oknem delikatnie bębni deszcz, a my możemy się wybrać w fascynującą podróż wgłąb gór razem z taternikami, badaczami regionu, twórcami przewodników. Możemy nawet przenieść się w Himalaje, bo już teraz na półkach naszej szafy znaleźć można kilka mocnych pozycji o naszych najwybitniejszych zdobywcach i najniebezpieczniejszych szczytach.

Schronisko w Dolinie Roztoki nie od dziś stawia na świadomą turystykę (warto zajrzeć do zakładki historia na jego stronie internetowej), a biblioteka to kolejny punkt planu pokazywania jak nieskończenie pasjonującym tematem są góry oraz historie ludzi, którzy się w nich zakochali.

Zalążek kolekcji książek w Bibliotece Górskiej

Zalążek kolekcji książek w Bibliotece Górskiej

Aby powstał tak okazały zbiór dobrej literatury, zwróciliśmy się do wydawnictw z prośbą o wsparcie inicjatywy. Wśród tych, którzy do tej pory przekazali książki znaleźli się: TPN, Antykwariat Górski Filar, Iskry, Muzeum Tatrzańskie, Burda Książki, Wagant, Magazyn Turystyki Górskiej npm., Sklep Podróżnika i wspinanie.pl. Grę górską przekazała nam firma rebel.pl.

Chcemy, aby biblioteka była czymś żywym, dlatego zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi zbiorami – apeluje Kasia Kossowska, inicjator akcji – a jak nam zabraknie szafy to znajdziemy kolejną, bo mamy wspólnie szansę stworzyć coś unikalnego. Gorąco zachęcamy wszystkich do współudziału w tym projekcie.

Schronisko w Dolinie Roztoki

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn