Zbliża się XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. W. Rutkiewicz

przez Administrator | Opublikowano 01 kwietnia 2014 19:32

W dniach 16-18 maja br. Muzeum Sportu i Turystyki w swojej siedzibie w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 /Centrum Olimpijskie) organizuje XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. W. Rutkiewicz.

Lhotse 1974 (fot. Mirosław Wiśniewski)

Lhotse 1974 (fot. Mirosław Wiśniewski)

Hasło tegorocznego festiwalu „Od Lhotse do Korony Himalajów” nawiązuje do przypadającej w br. 25. rocznicy śmierci Jerzego Kukuczki na południowej ścianie Lhotse oraz do 40. rocznicy wyprawy zimowej na ten ośmiotysięcznik, kierowanej przez Andrzeja Zawadę. Te, ważne dla historii polskiego alpinizmu, wydarzenia oraz współczesne ekspedycje Polaków w góry dalekie i bliskie  będą stanowiły tło programowe XXI PFA.

Jerzy Kukuczka 1948 – 1989 (fot. Józef Nyka)

Swój udział w realizacji programu zapowiedzieli m.in.: Cecylia i Wojtek Kukuczka, członkowie wyprawy Lhotse 1974: Anna Okopińska, Bogdan Jankowski, Jerzy Surdel, Mirosław Wiśniewski, a także: Anna Czerwińska, Janusz Majer, Jerzy Natkański, Marcin Kaczkan.

Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 16 maja w w piątek o godz. 17.00. W programie trzydniowego święta gór znajdą się: projekcje filmów, prezentacje multimedialne, spotkania z alpinistami, twórcami filmów i innymi ciekawymi ludźmi związanymi z górami. Czekają na Państwa również inne atrakcje, jak: nepalskie przekąski, himalajska herbata i stragan z nepalskimi gadżetami.

Zainteresowanych prosimy już dziś o zarezerwowanie sobie czasu na spotkanie z górami: w piątek 16 maja – w godz. 17.00-20.00, w sobotę 17 maja, w godz. 10.00-18.00 oraz w niedzielę, 18 maja – w godz. 10.00-20.00.

Szczegółowy program ukaże się na naszej stronie internetowej już za kilka dni.

Muzeum zaprasza wszystkich, którzy pasjonują się wspinaczką wysokogórską, kochają góry i dobre filmy. Wstęp wolny!

Do zaproszenia przyłączają się również: Patroni Honorowi: Polski Związek Alpinizmu, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki; Patroni Medialni: Górski Magazyn Sportowy „Góry”, portal  „Wspinanie.pl”,  kwartalnik PZA „Taternik” oraz wieloletni sponsorzy: HIMOUNTAIN i PAKER.

Małgorzata Witkowska

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn