Z Optimusem na majówkę już od ponad 100 lat

przez Administrator | Opublikowano 28 kwietnia 2014 14:12

Już od ponad wieku szwedzka firma Optimus produkuje sprzęt do gotowania dla entuzjastów outdooru. Od momentu powstania w 1899 roku w Sztokholmie Optimus rozwija i udoskonala swoje produkty – zarówno kuchenki jak i inne akcesoria – aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników.

Old-Optimus-sign

Przebywanie na świeżym powietrzu wiąże się z ruchem oraz wysiłkiem fizycznym. Aby móc całkowicie poświęcić się ulubionym aktywnościom, firma Optimus proponuje swoim użytkownikom produkty, które są bezpieczne i łatwe w użyciu.

optimus-na-biwaku

optimus-naczynia

Docenią je zarówno osoby, które wybierają się na majówkowe pikniki, planują nocowanie pod namiotem lub wycieczki w terenie, jak również amatorzy mocniejszych wrażeń – ci, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu w niesprzyjających okolicznościach pogodowych, na dużych wysokościach, w miejscach, w których mogą liczyć jedynie na siebie i swoje wyposażenie.

Ponieważ tradycją w Polsce z okazji długiego weekendu majowego jest aktywne spędzanie czasu pod gołym niebem, zapewniamy, że z produktami firmy Optimus stanie się to jeszcze przyjemniejsze.

Kuchenki do gotowania w outdoorze 

Najłatwiejsze w użyciu są kuchenki gazowe. Wiele osób, gotujących w plenerze, wybiera kuchenkę gazową z powodu jej prostoty. Nie trzeba jej napełniać paliwem, szybko się ją uruchamia i łatwo można kontrolować proces gotowania. Najlżejszym i zajmującym najmniej miejsca palnikiem w ofercie Optimusa jest Crux Lite o masie 72 g i rozmiarze 75×57×55 mm! Ramiona palnika rozkłada się, co pozwala na wygodne gotowanie normalnych posiłków na tak małym po złożeniu palniku.

Optimus, Crux Lite

Optimus, Crux Lite

Maszynki wielopaliwowe dają możliwość elastycznego dopasowania do potrzeb i możliwości, jeśli chodzi o użycie różnych dostępnych paliw. Na palniku Nova Plus Optimusa da się gotować w każdym miejscu na świecie, ponieważ można w jego przypadku stosować wiele różnych rodzajów paliwa: naftę, parafinę, benzynę ekstrakcyjną, olej napędowy, olej rzepakowy, benzynę samochodową.

Optimus, Nova Plus

Optimus, Nova Plus

Kultową kuchenką na paliwo ekstrakcyjne jest niezwykle lekka Svea. Palnik o klasycznym kształcie z mosiężną obudową towarzyszy wyprawom już od końca XIX wieku! Obecnie przystosowany jest do użycia na dużych wysokościach.

Optimus, Svea

Optimus, Svea

Jest to najlepiej przetestowany i najdłużej używany palnik Optimusa, popularny zwłaszcza wśród wspinaczy.

Naczynia i sztućce

Podstawowy zestaw garnków Optimusa Terra jest polecany wszystkim poszukującym solidnych naczyń na wycieczki w plener. Jest to wszechstronny i wydajny trzyczęściowy zestaw wykonany z anodyzowanego aluminium. Zestaw zawiera: garnek o pojemności 1,75 l z radiatorem skracającym czas gotowania o 20% i miarką, garnek 1,7 l z powłoką przeciw przywieraniu potraw i miarką, patelnię służącą również jako przykrywka, aluminiowy uchwyt do garnka oraz neoprenowy pokrowiec. 

Optimus, naczynia Terra

Optimus, naczynia Terra

W 2008 roku oferta Optimusa została poszerzona o kolejne produkty: Optimus Terra Solo (składający się z patelni i garnka o pojemności 600 ml), Optimus Terra Weekend (patelnia i garnek o pojemności aż 950 ml) i Optimus Terra Kettle (lekki czajnik o pojemności 700 ml). Zestawy menażek są dostosowane do przechowywania w środku małego kartusza, palnika i sporka z oferty Optimusa – by wszystko, co potrzebne do przygotowania posiłku, mieć pod ręką.

optimus-naczynia_akcesoria

Oprócz klasycznych sztućców i sporków firma Optimus oferuje także składane, długie po rozłożeniu łyżki dostosowane do wygodnego spożywania liofilizatów.

Akcesoria dodatkowe

Oferty dopełniają kartusze gazowe o pojemnościach 100 g, 230 g i 450 g, butelki na paliwo, osłony przeciwwietrzne, a nawet gąbka do mycia naczyń. Ciekawym produktem jest pojemnik izolacyjny Heat Pouch, idealne rozwiązanie dla fanów liofilizatów. Jego przemyślana konstrukcja sprawia, że umieszczony w pokrowcu posiłek liofilizowany 25% dłużej utrzymuje ciepło. Jest dostosowany do opakowań żywności liofilizowanej wszystkich producentów. Zmieszczą się w nim także naczynia z zestawów Optimus Terra Weekend HE oraz Solo Cook.

Optimus, pojemnik izolacyjny

Optimus, pojemnik izolacyjny

Kompleksowa oferta marki Optimus sprawia, że gotowanie na biwaku powinno się obyć bez niespodzianek. Przemyślane rozwiązania, solidna konstrukcja i jakość użytych materiałów to wynik ponad 100-letniego doświadczenia szwedzkiego producenta. Optimus ciągle rozwija i doskonali swoje produkty, dzięki czemu zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Czas na majówkę!

Dystrybucja w Polsce: Ravenoutdoor, Kraków

Informacja prasowa marki Optimus

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn