Piotr Hercog 9. zawodnikiem Ultra Trail Mt. Fuji!

przez Administrator | Opublikowano 29 kwietnia 2014 13:15

Zaskakującym wynikiem zakończył swój start na 168 kilometrów w Japonii Piotrek Hercog z Salomon Suunto Team: z czasem 22h 44 min zajął 9. miejsce, pokonując m.in. Ikera Carrere czy Nicka Clarka.

Przed zawodami miał nadzieję, że uda mu się zbliżyć do pierwszych 30 zawodników, a wynikiem zaskoczył i ich, i siebie.

Piotr Hercog na mecie

Piotr Hercog na mecie Ultra Trail Mt. Fuji (fot. Maciej Sokołowski)

Trasa na początku wydawała się niezbyt trudna, jednak w drugiej części pojawiło się kilka bardzo trudnych technicznie odcinków i tam też było dużo przetasowań. Sam myślałem, że poruszam się powoli, ale okazało się że inni byli jeszcze wolniejsi. Czułem się ok, wszystkie przygotowania były dobre ( poza dwoma tygodniami grypy po Gran Canarii). Kryzysów poważnych nie miałem, choć energetyczne zachwiania były. Ostatnie badania wydolności i wspólne treningi z Marcinem Świercem mówiły, że będzie dobrze jeśli nic się nie wydarzy. I tak też było od początku biegu. Zdziwiłem się, bo biegnąc swoim tempem już na 15 kilometrze wyprzedziłem Sebastiana Chaigneau, a chwilę potem dołączyliśmy do grupy zawodników z elity. Trochę się dziwili i zagadywali skąd jestem. I tak już było do końca – powiedział Piotrek po zawodach.

Ultra Trail Mt. Fuji to wielka i ważna impreza biegowa w Japonii. W Azji jest tym, czym Ultra Trail du Mont Blanc w Europie. Wystartowało w niej ponad 2300 zawodników na dwóch trasach, w tym absolutna światowa elita, która zresztą zgarnęła podium. Z czasem 19h 9min zawody wygrał zwycięzca UTMB Francois D’Haene, który drugiego na mecie Ryana Sandesa wyprzedził o ponad godzinę! Wśród pań niepokonana okazała się Nuria Picas, która wygrała z czasem 23h 27min.

Mt. Fuji (fot. Maciej Sokołowski)

Mt. Fuji (fot. Maciej Sokołowski)

Czy warto było pojechać i startować w nieznanym terenie? Hercog był zachwycony:

Kraj niesamowity – na pewno inny niż do tej pory startowałem. Organizacja zawodów chyba jeszcze lepsza niż UTMB, Japończycy są jeszcze bardziej poukładani i to przejawiało się na każdym kroku. Nawet na zakończeniu wszyscy mieli narysowane na scenie gdzie mają stać.

Widoki super, szczególnie widok Fuji o świcie. Teren trochę inny niż wcześniej – takie zmiksowane Wyspy Kanaryjskie, Beskidy i Tatry. Cieszę się tym bardziej, że wielu z elity zobaczyło, że w Polsce też biegają dobrze i muszą się z tym liczyć. Nawet organizator największych imprez z USA pytał o zawody w naszym kraju … 

fuji

Wejście Polaka do pierwszej 10 tak ważnego międzynarodowego biegu, to niewątpliwy sukces i dobrze rokuje następnym startom Piotrka. A plany ma ambitne, w tym sezonie chce pobiec jeszcze min. w Lavaredo Ultra Trail i Biegu 7 Dolin. Oby mu się to udało!

Strona zespołu na FB: https://www.facebook.com/salomonrunningpl

 Monika Strojny

***

Wyniki zawodów Ultra Trail Mt. Fuji

Mężczyźni:

 1. FRANCOIS DHAENE – Salomon International, Francja – 19:09:03
 2. RYAN NICHOLAS SANDES – Salomon, RPA – 20:18:59
 3. MIKE ADAM FOOTE – The North Face, USA – 20:54:16
 4. ANTOINE GUILLON – Team WAA, Francja – 21:29:12
 5. LIONEL TRIVEL – Francja – 21:32:50
 6. BRENDAN DAVIES – Australia – 21:53:57
 7. NOMOTO TETSUAKI – Japonia – 22:19:52
 8. KOBAYASHI KEITA – Japonia – 22:23:10
 9. PIOTR HERCOG – Salomon Suunto Team, Polska – 22:44:25
 10. NICK CLARK – Altra, USA – 23:10:43

Kobiety:

 1. NURIA PICAS – BUFF PRO TEAM, Hiszpania – 23:27:34
 2. FERNANDA MACIEL – The North Face, Brazylia – 23:46:24
 3. MARIA SEMERJIAN – Francja – 27:16:13
 4. NEREA MARTINEZ URRUZOLA – Salomon International, Hiszpania – 28:05:07
 5. MANUELA VILASECA – The North Face, Brazylia – 28:21:46

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn