Wystawa zdjęć Memoriału Piotra Morawskiego “Miej odwagę” po raz pierwszy w tym roku

przez Administrator | Opublikowano 11 marca 2014 14:21

Po raz pierwszy w tym roku Memoriałowi „Miej odwagę!” towarzyszy wystawa zdjęć, która zostanie pokazana na uroczystej gali ogłoszenia wyników IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego w siedzibie Agory w Warszawie, w czwartek 13 marca 2014 o godzinie 15:15.

Memoriał Piotra Morawskiego to projekt grantowy, swoisty inkubator podróżników, który od 2010 roku wspiera i promuje początkujących globtroterów.

Celem Memoriału jest wsparcie finansowe ciekawych projektów podróżniczych, poznawczych i eksploratorskich. Idea Memoriału zrodziła się z potrzeby i chęci upamiętnienia wybitnego wspinacza i himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął na Dhaulagiri w 2009 roku.

Zainicjowany przez Olgę Morawską Memoriał inspiruje podróżników do naśladowania odwagi Piotra w spełnieniu marzeń:

Po śmierci Piotrka długo zastanawiałam się, czy mogę zrobić coś, co na lata ocali jego postać od zapomnienia. Nie chodziło mi już tylko o uchronienie od zapomnienia historii Piotra czy jego dokonań, ale bardziej o propagowanie podejścia do życia, jakie go cechowało. A także o ocalanie wartości, jakie reprezentował, jego odwagi, wytrwałości i optymizmu. Pomyślałam o ufundowaniu nagrody imienia Piotrka dla ludzi z pasją i ciekawymi pomysłami. Uznałam, że najbardziej do postaci, jaką był Piotrek, będzie pasować nagroda, która daje szansę komuś odważnemu i ciekawemu świata zrealizować swój pomysł, swoje marzenie.

Fotografie, które weszły w skład wystawy, przedstawiają laureatów trzech poprzednich edycji Memoriału oraz ich zwycięskie wyprawy. Prezentują dokonania eksploratorskie i sportowe z tak egzotycznych kierunków, jak trudno dostępne dorzecza Rio Cunucunuma w Wenezueli, zapomniane Góry Tibesti w północnym Czadzie czy kraje basenu Morza Czarnego i Kaspijskiego. Wystawę będzie można obejrzeć w największych miastach Polski w ciągu całego 2014 roku.

samzang-fb-post

Samyang, producent wysokiej klasy obiektywów fotograficznych i filmowych, został partnerem jednej z najciekawszych tego typu inicjatyw społecznych w Polsce.

Marka Samyang od lat wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej klasy optykę fotograficzną i filmową. Swoją ofertę kieruje do zawodowych filmowców, fotografów, jak i pasjonatów. Obiektywy Samyang znalazły ogromne uznanie w środowisku fotograficznym i filmowym, dzięki jakości porównywalnej z największymi markami oraz przystępnej cenie. Samyang został doceniony m.in. na największych, międzynarodowych festiwalach i imprezach: Camerimage 2013, Focus on Imaging 2012, Photokina 2012 czy Roadshow 2013.

Więcej informacji na stronach:

www.samyang.pl

www.miejodwage.pl

Informacja prasowa Samyang

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn